fbpx

14% українців залишилися без роботи через карантин – дослідження

У 38% українців скоротився регулярний дохід, 16% його втратили, 14% залишилися без роботи

Про це свідчать дані агентства Info Sapiens.

60% працюючих українців говорять про фінансові втрати, пов’язані з епідемією.

Зокрема, 38% дорослих українців відзначили скорочення регулярного доходу сім’ї під час карантину, 16% – повну втрату доходу, 14% втратили роботу, 10% говорять про фінансові результати (наприклад, через здачі квитків).

74% з тих, хто до карантину працював або навчався, продовжують це робити очно або дистанційно. Серед тих, хто працювали до карантину, тільки 46% отримають заробіток за березень в повному обсязі, 34% – в меншому обсязі, ніж очікувалося до карантину, 10% втратили роботу через карантин.

Серед тих, хто отримає зарплату повністю, більше працюють в державному секторі (61%), ніж в приватному (40%). Така різниця відповідає і різниці в зайнятості під час карантину: 55% працюючих в держсекторі продовжують відвідувати місце роботи, тоді як в приватному секторі таких 41%.

Серед тих, хто втратив роботу або частину доходу внаслідок карантину, 45% стверджують, що їм вистачить грошей лише на березень або вже не вистачає, 34% – на березень і квітень і тільки 16% – що на три і більше місяців.

У цій ситуації 77% українців намагатися економити і тільки 12% – витрачають більше (наприклад, на запаси або великі покупки), так як вважають, що товари знеціняться або зникнуть з магазинів.

Опитування проходило 25-29 березня. Вибірка дослідження становить 809 респондентів. Опитування проводилося методом CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитували українців від 18 років по всій Україні (без урахування Автономної Республіки Крим, і неконтрольованих територій в Донецькій і Луганській областей). Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,4%.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь