fbpx

39% СПІКЕРІВ У НОВИНАХ ПРО КОРОНАВІРУС – РЕГІОНАЛЬНІ ПОСАДОВЦІ ТА ПОЛІТИКИ: ДОСЛІДЖЕННЯ ІМІ

Найчастіше спікерами в новинах про коронавірус виступають представники місцевої чи регіональної влади та українські політики (39% загальної кількості новин про коронавірус). 

Такими є результати дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведено в 10 регіонах України у квітні цього року *.

За результатами моніторингу, представники місцевої та обласної влади виступали спікерами в 25% новин, українські політики – в 14%, медичні працівники – в 7% публікацій про коронавірус. 

Бізнесмени як спікери з’явилися в 4% новин, регіональні політики та місцеві діячі (громадські активісти, волонтери) коментували новини про коронавірус однаково, по 3%, релігійні діячі як спікери фігурували в 1% новин. Інші спікери, що не виступали ядром дослідження, становили 9% із загальної кількості новин про коронавірус. 

4% новин про коронавірус містили ознаки замовності. За даними моніторингу, найбільше на темі коронавірусу джинсували бізнесмени (40% загальної кількості новин з ознаками замовності), регіональні (21%) та загальноукраїнські політики (20% новин про коронавірус із ознаками замовності). Представники обласної та місцевої влади піарилися в 11% новин, місцеві громадські діячі – в 4% загальної кількості новин про коронавірус із ознаками замовності. Не було зафіксовано матеріалів з ознаками замовності за участю медичних працівників та релігійних діячів.

Водночас найбільше новин про коронавірус із ознаками замовності зафіксовано в Черкасах (9% загальної кількості новин про коронавірус у регіоні), Дніпрі (6%) і Харкові (5,6%). Найменше замовних матеріалів про коронавірус публікували онлайн-медіа Донецька (2,8%) і Волині (2,5%).

Що стосується кількості новин про коронавірус, то, як порівняти з березнем, їхнє число збільшилося майже вдвічі – з 25 до 43% загальної кількості новин.

Так, найбільше новин про пандемію та коронавірус COVID-19 у квітні було опубліковано в онлайн-медіа Херсона (56% загальної кількості новин у регіоні), Дніпра (54%), Донецька (52%) і Львова (51%). Найменше таких новин опублікували в онлайн-медіа Миколаєва (29%) і Одеси (23 %). 

* У межах дослідження було проаналізовано 9626 новин, із них 4140 новин про коронавірус та 2737 спікерів із 50 регіональних онлайн-медіа в 10 регіонах України (Волинь, Дніпро, Донецьк (Маріуполь), Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Харків, Херсон, Черкаси). До моніторингу потрапили виключно новини зі стрічки інтернет-ЗМІ: статті, журналістські розслідування, аналітика, блоги, авторські колонки, анонси тощо не аналізувалися. 

Методологія моніторингу охоплювала аналіз кількості новин про пандемію та коронавірус COVID-19, типи спікерів, а також матеріали з ознаками замовності в новинах про коронавірус, які були опубліковані в стрічках обраних онлайн-ЗМІ із 6 до 10 квітня 2020 року включно. Загалом в аналізований період досліджувалися такі категорії спікерів: представники місцевої / обласної влади, українські політики, регіональні політики, місцеві діячі (громадські активісти, волонтери), медичні працівники, бізнесмени, релігійні діячі, інше (журналісти, іноземні спікери, правоохоронці, пересічні громадяни тощо).

Моніторинг проводили в таких ЗМІ:

ВОЛИНЬ (Волинські новини, ВолиньPost, Волинь24, Район.in.ua, Перший), ДНІПРО (opentv.media, nashemisto.dp.ua, dnpr.com.ua, dp.informator.ua, gorod.dp.ua), ДОНЕЦЬК (МАРІУПОЛЬ) (0629.com.ua, Новини Донбасу, Карачун (Слов’янськ), Восточный вариант, MRPL.CITY), ЛЬВІВ (ЗІК, Захід.нет, Вголос, Варта1, Твоє місто), МИКОЛАЇВ (Преступности.НЕТ, Мой город, Новости-N, Інше.TV, 0512), ОДЕСА (Думська, 048, Одесская жизнь, УСІ.Одеса, Odessa online), ПОЛТАВА (Полтавщина, poltavske.tv, ОКІА Новини Полтавщини, 0532.ua, Зміст), ХАРКІВ (АТН, Status Quo, Город Х, KHARKIV Today, 057.ua), ХЕРСОН (ХерсонОнлайн, 0552.ua, Любимый Херсон, Херсонщина за день, Херсонці), ЧЕРКАСИ (Вичерпно, 18000, Прочерк, Zmi.ck.ua, Провсе).

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь