fbpx

73% українців задоволені своїм сімейним лікарем – дослідження

73% громадян задоволені своїм сімейним лікарем. Найвищі значення цього показника вже три роки поспіль у Волинській та Херсонській областях. У Сумській області лише за рік цей показник зріс із 37% до 82%. Найнижчі значення вже три роки поспіль у Запорізькій області. У Харківській області лише за рік цей показник упав з 91% до 60%. Такі дані оприлюднили під час презентації дослідження «Індекс здоров’я. Україна» – 2019 в прес-центрі Українського кризового медіа-центру. Мета дослідження – визначити фактичний рівень задоволеності громадян України медичною допомогою, а також їхній досвід і поведінку в питаннях, що пов’язані із здоров’ям. Дослідження проводиться четвертий рік поспіль і дозволяє простежити зміни у досвіді, сприйнятті та ставленні українців до окремих складових медичної реформи. «Дослідження «Індекс здоров’я. Україна» продовжує бути унікальним джерелом даних, адже вже чотири роки поспіль системно моніторить ставлення, досвід і поведінку користувачів медичної допомоги та тих, хто нею не користується. Ці дані особливо необхідні в період проведення медичної реформи. Вони не лише ілюструють те, яким чином реалізація медреформи у різних областях позначається на людях, а й допомагають ухвалювати відповідні обґрунтовані рішення тим, хто займається реформуванням», – наголосила Вікторія Тимошевська, директор Програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

У 2019 р. загальноукраїнське значення Індексу Здоров’я склало 63,6 бали зі 100(2016 – 55, 2017 – 62, 2018 – 62,2). До його параметрів, окрім задоволеності медичною допомогою, звернення до лікаря та попередження хвороб, витрат на ліки та відмови від звернення до лікаря через відсутність коштів, входять також: вакцинація дітей, знання симптомів інсульту, самооцінка стану здоров’я, наявність надлишкової ваги або ожиріння. Найвищим є цьогорічний показник індексу для Волинської області (73 бали). Найбільш сталий і позитивний результат показує Луганська область, адже протягом усіх чотирьох років замірів вона не виходила з трійки лідерів за показником індексу в регіональному розрізі.

Найменше балів індексу вперше отримала Миколаївська область, яка у 2016 та 2017 роках посідала друге й перше місця серед усіх областей за загальним показником індексу. Основний внесок зробили низькі значення показників задоволеності сімейним лікарем та відмова від звернення до лікаря, в тому числі через фінансові причини.

Польовий етап дослідження проведено Київським міжнародним інститутом соціології у співпраці з Фондом «Соціальні індикатори» завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження» протягом червня-серпня 2019 р. У Донецькій та Луганській областях дослідженням охоплені лише території, підконтрольні Уряду України. У результаті польового етапу було зібрано 10 222 опитувальники й опитано принаймні 400 респондентів у кожній області. У 2019 р. дослідження проводилося за підтримки Спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Дослідження започатковано Міжнародним фондом «Відродження», Київським міжнародним інститутом соціології та Школою охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Ознайомитися з повним текстом дослідження можна за посиланням.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь