fbpx

Бідні люди старіють швидше, ніж багаті: дослідження вчених

61

Схоже, молодість дійсно можна купити.

Вчені з Університетського коледжу Лондона майже десять років вивчали 5000 британців у віці від 52 років і старших, різного достатку. Вони поділили їх на чотири групи: до найбагатших віднесли тих, чиї статки в середньому становили понад $830 000; у заможних в середньому було на рахунках $310 000; у третьої групи – близько $180 000; у найбідніших – $32 000. Результати дослідження підтвердили: люди, що живуть у бідності, старіють швидше, ніж їхні багаті однолітки, пише hightech.plus.

Через приблизно вісім років ті, хто належав до останньої групи, стали відзначати швидке погіршення фізичного стану, когнітивних здібностей, емоційного благополуччя і соціальних навичок. У них слабшала пам’ять і погіршувалася мова, сповільнювалася хода, сила рук, зір і слух.

Наприклад, зниження швидкості ходьби виявилося на 38% більше серед найбідніших, в порівнянні з групою найбільш забезпечених. Проблеми із зором відзначили 16% учасників з четвертої групи, а в першій їх було 10%.

Найзаможніші люди похилого віку зберегли всі свої соціальні зв’язки протягом експерименту, тоді як найбідніші розгубили частину зв’язків і витрачали на спілкування менше часу. Крім того, вони частіше скаржилися на симптоми депресії.

Автори перераховують ряд факторів, які дозволяють заможним людям старіти повільніше – це доступ до культурних ресурсів і спортзалів, а також частий відпочинок на природі. Крім того, протягом життя вони відчувають менше стресу і рідше піддаються впливу забруднень навколишнього середовища.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь