fbpx

БІЛЬШІСТЬ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ВВАЖАЄ «УКРОБОРОНПРОМ» КОРУПЦІЙНОЮ СТРУКТУРОЮ

Державний концерн «Укроборонпром» – це корупційна структура, яку використовують політики і чиновники для власного збагачення. Так вважає понад 50 відсотків населення України. Більше третини населення й досі не знає, чим саме займається державний концерн.

Такі дані отримала інформаційно-консалтингова компанія Defense Express, яка замовила всеукраїнське дослідження Київському міжнародному інституту соціології. У перебігу дослідження вивчалися думки дорослих жителів України (у віці 18 років і старше), які відповіли на п’ять питань Defense Express по темі “Укроборонпром” очима українців”.

Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною. В результаті польового етапу було зібрано 2035 анкет.

 

  • Чи знаєте Ви, чули що-небудь або читали про державний концерн «Укроборонпром»?

Так

47.3

Ні

47.4

ВАЖКО СКАЗАТИ/НЕ ЗНАЮ

5.3

 

  • Як Ви в цілому ставитеся до державного концерну «Укроборонпром»?

Дуже позитивно

3.6

Скоріше, позитивно

10.9

В рівній мірі і позитивно і негативно

25.5

Скоріше, негативно

24.2

Дуже негативно

22.2

ВАЖКО СКАЗАТИ/НЕ ЗНАЮ

13.5

 

  •  Які позитивні сторони діяльності державного концерну «Укроборонпром» Ви можете назвати?

Посилення армії

8.1

Висока результативність роботи

2.1

Висока якість продукції

1.2

Переозброєння армії

0.5

Покращення організаційної ефективності

0.4

Поповнення бюджету від торгівлі зброєю

0.2

Сучасне озброєння

0.3

Нові зразки зброї

2.2

Зміни серед керівництва

0.3

Виробництво власного озброєння

0.7

Нові робочі місця

0.7

Відновлення старої техніки

0.8

Розвиток промисловості

0.3

Гравець на міжнародному ринку

0.3

Покращення контролю за роботою

0.2

Затребуваність для країни

0.5

Закупівля озброєння

0.5

Інше

1.0

ЖОДНИХ ПОЗИТИВНИХ

42.4

ВАЖКО СКАЗАТИ

35.4

ВІДМОВА ВІДПОВІДАТИ

3.5

 

  • Які негативні сторони діяльності державного концерну «Укроборонпром» Ви можете назвати?

Низька якість продукції

0.6

Безкарність керівництва

0.4

Непрофесіоналізм

0.3

Корупція

28.5

Скандали

0.7

Корумповане керівництво

0.6

Розкрадання

12.0

Неефективне використання коштів

0.8

Популізм

0.2

Низьке фінансування

0.2

Погане постачання армії

0.5

Відсутність контролю з боку суспільства

0.5

Відсутність нової техніки

0.3

Низька ефективність

0.7

Закупівля запчастин в Росії

0.4

Корупція під час закупівель

0.3

Інше

2.0

ЖОДНИХ НЕГАТИВНИХ

15.7

ВАЖКО СКАЗАТИ

33.6

ВІДМОВА ВІДПОВІДАТИ

3.7

 

  • З яким із цих двох тверджень Ви погоджуєтеся в більшій мірі?

Державний концерн «Укроборонпром» – це основа оборонної промисловості і опора Збройних сил України для захисту держави від ворогів

16.9

Державний концерн «Укроборонпром» – це корупційна структура, яку використовують політики і чиновники для власного збагачення

51.9

В ОДНАКОВІЙ МІРІ ПОГОДЖУЮСЯ З ОБОМА ТВЕРДЖЕННЯМИ

23.5

ВАЖКО СКАЗАТИ/НЕ ЗНАЮ

7.6

 

МЕТОДОЛОГІЯ ОПИТУВАННЯ

Всеукраїнське дослідження “Укроборонпром” очима українців” на замовлення Defense Express проводилося в рамках дослідження «Думки і погляди населення України (Омнібус)» Київським міжнародним інститутом соціології. У перебігу дослідження вивчалися думки дорослих жителів України (у віці 18 років і старше).

Вибірка репрезентативна для дорослого населення, яке постійно проживає на території України, не проходить військову службу і не перебуває у в’язницях або медичних закладах (лікарнях, медичних інтернатах). Спочатку населення України було стратифіковане за регіонами (24 області та м. Київ), далі населення кожного регіону додатково стратифікувалося на міське (міста і селища міського типу) і сільське населення (за винятком м. Києва, де населення суцільно міське). Тобто, у цілому, населення України було поділене на 49 страт. Для кожної страти пропорційно до чисельності дорослого населення визначалося, скільки інтерв’ю в ній має бути проведено, а також скільки населених пунктів, де буде проводитися опитування, має припадати на неї.

Після стратифікації проводився відбір конкретних точок, де мали працювати інтерв’юери. На першому етапі в межах кожної страти відбиралися населені пункти. Міські населені пункти відбиралися з імовірністю, пропорційною до чисельності дорослого населення в населеному пункті. В межах страт сільського населення спочатку відбиралися райони (з імовірністю, пропорційною до чисельності дорослого сільського населення в районі), а в межах уже відібраного району випадковим чином відбиралися села. На другому етапі в межах кожного населеного пункту відбиралися виборчі дільниці. На третьому етапі для кожної виборчої дільниці відбиралася початкова адреса – вулиця, номер будинку та, у випадку багатоповерхових будинків, номер квартири, з якої інтерв’юери розпочинали опитування. На четвертому етапі відбувався відбір і опитування респондентів методом модифікованої маршрутної вибірки.

У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною. На території автономної республіки Крим опитування не проводилося.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь