fbpx

Більшість українців готові витрачати в кафе і ресторанах у середньому по 200 грн

Більшість українців готові платити за один похід у кафе чи ресторан у середньому 200 грн, свідчать результати дослідження, проведеного компанією Pro Consulting.

«У столиці спостерігається зростання популярності концептуальних ресторанів і закладів з азіатською кухнею (в’єтнамською, корейською тощо), закладів з недорогими морепродуктами. Кияни почали частіше цікавитись рибними ресторанами. Водночас популярність бургерів і стейків стрімко падає. Згідно з прогнозами експертів, очікується падіння популярності грузинської та японської кухні», — йдеться в повідомленні.

Згідно з даними Pro Consulting, ринок громадського харчування Києва уже вийшов на докризовий рівень. У 2013 році в Києві було 1672 закладів, а в 2018-му — 1830.

«Відкриваються заклади середнього сегмента, кав’ярні, бари, монопродуктові заклади. Проте, як показує аналіз, різкого зростання таких закладів не передбачається. Головні проблеми ринку громадського харчування — високі орендні ставки на приміщення під ресторани і низький рівень платоспроможності клієнтів», — розповіли в консалтинговій компанії.

Відзначається, що цей ринок характеризується відносно невисокими бар’єрами виходу для нових гравців. Практика столичних рестораторів показує, що сума орендних платежів не повинна перевищувати 20% виторгу.

У компанії вважають, що потужним каталізатором розвитку ресторанного сегмента може стати зростання франчайзингу.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь