fbpx

Більшість жінок не шкодують про те, що зробили аборт — дослідження

Американські дослідники виявили, що протягом п’яти років після аборту в середньому 95% жінок не шкодували про своє рішення, а вважали його правильним.

Відповідне дослідження опублікували у Social Science & Medicine.

Дослідники з Каліфорнійського університету у Сан-Франциско протягом 5 років після аборту опитували жінок із США. Також кожна з учасниць надавала демографічні дані про себе, а також повідомляла про свій психічний стан та наявність постійного партнера.

Вчені запитували у жінок про їхні почуття: чи відчувають вони смуток, провину, жаль, гнів чи щастя через аборт. Найпоширенішою емоцією виявилось полегшення.

Так, через три року після аборту 95% жінок повідомили, що зробили правильне рішення. Втім 54% учасниць повідомляли, що їм важко далося рішення щодо аборту, для 46% жінок це рішення було нескладним.

Науковці зазначили, що загалом за 5 років інтенсивність негативних чи позитивних емоцій, пов’язаних з абортом знизилась.

«Емоції щодо аборту пов’язані з особистим і соціальним контекстом і не є результатом самої процедури. Отримані дані ставлять під сумнів політику проти абортів, яка базується на аргументі, що у жінок після аборту погіршується емоційний стан», — підсумували науковці.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь