fbpx

Більшість жителів окупованого Донбасу за реінтеграцію

Більшість жителів окупованих територій Донецької та Луганської областей надалі вважають ці території частиною України, повідомляє Hromadske.UA з посиланням на дані берлінського Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень.

За підсумками дослідження “Настрої та ідентичності Донбасу по обидва боки фронту” соціологи зазначають, що 31% респондентів, що проживають на непідконтрольних територіях, виступає за автономію у складі України, 27,2% – автономію в Росії, 23,5% – звичайний статус областей у складі України (як до війни, без автономії), 3% – за приєднання до РФ без автономії. Тобто за реінтеграцію в Україну, але з різними статусом – 54,5%. Варіант відновлення довоєнного становища Донецької та Луганської областей обрали на 3% більше опитаних проти 2016 року.

“Така зміна настроїв є статистично значущою і свідчить про збільшення підтримки ідеї про повернення до становища (цих територій – ІФ) перед війною”, – зазначають автори дослідження.

Загалом, і в 2016-му, і в 2019 роках близько 55% жителів непідконтрольних територій висловилися за повернення цих територій під контроль українського уряду.

Щодо жителів підконтрольних України районів Донбасу, то 65% виступають за реінтеграцію Донецької та Луганської областей без надання особливого статусу самоврядування. Ще 31% – за автономію у складі України.

Дослідження проводила агенція R-Research на замовлення Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень (ZOiS) протягом лютого-березня 2019 року шляхом опитування жителів підконтрольної уряду України території Донецької та Луганської областей, а також окупованих територій. Респондентів із підконтрольної території опитували за допомогою особистих інтерв’ю, а тих, хто проживає по той бік лінії зіткнення, – по телефону.

Вибірку формували на основі кількох ступенів за квотами віку, статі, рівня освіти міського та сільського населення, згідно з останньою офіційною статистикою. Загалом до вибірки ввійшло по 1200 респондентів з обох частин Донбасу.

Попереднє опитування “Настрої та ідентичності Донбасу по обидва боки фронту” ZOiS проводило в 2016 році.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь