fbpx

Чому споживачі активно шукають нові бренди і як їх втримати

Тільки 8% споживачів вважають себе відданими прихильниками своїх улюблених брендів, свідчить глобальне дослідження, проведене компанією Nielsen.
Воно показало, що покупці активно шукають нові бренди. Це викликано, в тому числі, зростанням рівня доходів споживачів на ринках, що розвиваються. 42% респондентів в світі говорять, що їм подобається пробувати нові продукти. Практично половина (49%) вважають кращими перевірені продукти і бренди, але іноді готові пробувати нове.
Найбільш схильні до частого перемикання між брендами жителі Південно-Східної Азії – 47% з них готові міняти бренди або пробувати новинки. За ними йдуть жителі Африки, країн Перської затоки (45%) і Латинської Америки (42%). Жителі Північної Америки і Європи менш схильні до перемикання між брендами (36% і 33% відповідно).
За словами Джо Елліса, першого віце-президента з дослідження споживачів Nielsen, ризики для брендів ніколи не були такі великі, як сьогодні, коли переважна більшість споживачів відкриті до новинок. Він пояснює це так званим Amazon-ефектом, який розширює вибір і підвищує обізнаність про ціни, і навіть більше.
«У Китаї в додатку WeChat існують цілі групи з “полювання” за знижками або навіть посередництво в вигідних покупках. У Великобританії доставка “до дверей” свіжих продуктів “noname” здійснюється за цінами, що не поступаються цінам супермаркетів. Це стосується також традиційного роздробу, який намагається знайти способи збереження рентабельності в світі, де доставка додому підриває маржу», – зазначив він.
39% споживачів в світі відзначають, що співвідношення ціна-якість – це ключовий фактор, що впливає на їх вибір, потім йде якість продукту (34%), ціна (32%) і зручність використання (31%). Тільки 28% споживачів кажуть, що на їх вибір впливає популярність і надійність бренду.
Південно-Східна Азія – єдиний регіон, де фактор співвідношення ціни-якості не є визначальним: тут 42% споживачів кажуть, що ключовий фактор – це висока якість, при цьому на вибір 40% споживачів співвідношення ціни-якості все ж має вплив.
У Nielsen підкреслюють, що бажання покупців пробувати нові бренди зараз на підйомі – 46% споживачів в світі говорять, що вони готові купити новий бренд, який ніколи до цього не пробували. На розвинених ринках Північної Америки, Південно-Східної Азії і Західної Європи частка любителів новинок нижча, оскільки здивувати їх цим складніше: покупці на цих ринках вже давно звикли до добре організованих полиць в магазині, широкого асортименту і різноманітності цінових пропозицій.
«Українські покупці в більшій мірі схожі на своїх західноєвропейських сусідів. Частка покупців, які активно пробують новинки – 27%. Проте, зараз, як ніколи, українські покупці насолоджуються багатим асортиментом товарів: кожен другий опитаний нами українець підтвердив, що йому доступний більш широкий вибір брендів в порівнянні з п’ятьма роками назад. І це те, що швидше ріднить нас з іншими східноєвропейськими країнами», – розповіла керівник групи відділу по роботі з клієнтами Nielsen Україна Тетяна Шевченко.
Вона додала, що, незважаючи на те, що український FMCG ринок вийшов з кризи, покупці за старою звичкою залишаються дуже чутливими до ціни. За словами Шевченко, не дивно, що Україна знаходиться в ТОП-10 країн, для яких гарне співвідношення ціни і якості є вирішальним при перемиканні між брендами або при пробі нових продуктів. Для семи з 10 українців промо є тим фактором, який стимулює їх «зрадити» своєму регулярному бренду.
Шевченко також назвала тактики, які допоможуть бізнесу утримати покупців «в сучасному світі нелояльних покупців”. Незважаючи на важливість ціни, покупці готові платити більше за «відчутні» переваги – такі як нові функції, користь для здоров’я або навколишнього середовища. Крім того, сучасних покупців приваблює автентичність бренду, тому потрібно апелювати до цінностей. Також важливі нові пропозиції – потрібно впроваджувати інновації, релевантні покупцям, щоб не втрачати їх інтересу.

 
Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь