fbpx

Чи готові львів’яни святкувати Різдво 25 грудня? – опитування

Два роки тому ВР прийняла рішення про провадження двох офіційних дат святкування Різдва в Україні: 25 грудня та 7 січня. А днями у медіа з’явилася інформація про те, що Православна Церква України допускає повне перенесення дати святкування Різдва на 25 грудня. Втім, як повідомляють, календарна реформа буде проведена лише тоді, коли більшість вірян будуть готові до такого кроку. Раніше про таку позицію заявляла і УГКЦ. Соціологічна агенція Fama вирішила поцікавитись, коли святкують Різдво львів’яни та чи готові вони до змін обрядовості.

 

Коли львів’яни святкують Різдво?

80,7% львів’ян зазначили (незалежно від конфесійної самоідентифікації), що святкують Різдво 7 січня, 3,1% – 25 грудня, ще 13,7% мешканців Львова відзначають Різдво і 7 січня, і 25 грудня (2,5% не святкують).

 

Як ставляться до переходу до святкування Різдва 25 грудня?

Позитивно до зміни дати святкування Різдва на 25 грудня ставиться майже половина львів’ян-християн: 43,2% (в тому числі 18,1% – дуже позитивно), ще 27,0% – нейтрально. Натомість 25,9% ставляться до такої ініціативи негативно (в тому числі 5,8% – різко негативно).

Серед двох найбільших груп за конфесійною самоідентифікацією греко-католики схвальніше, аніж православні, ставляться до зміни церковного календаря: позитивно до святкування за григоріанським календарем ставляться 48,6% вірян УГКЦ та 32,1% вірян ПЦУ.

Цікаво, що християни, які відвідують богослужіння хоч  раз на тиждень (32,1% усіх респондентів) є більш одностайними у своїх оцінках та схиляються до схвалення зміни дати святкування Різдва: 53,9% – ставляться позитивно, 18,0% – негативно, хоч 21,1% – байдужі до цього питання, а 7,0% не змогли дати однозначної відповіді на запитання. Оцінки ставлення до зміни дати святкування Різдва серед християн, які нечасто відвідують богослужіння (щонайбільше раз на місяць, щонайменше – раз на рік; 59,6% усіх респондентів): 39,1% – ставляться позитивно, 29,8% – негативно, 29,4% – нейтрально, 1,7% – не дали відповідь на запитання.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь