fbpx

Чи є українці насексуальнішою нацією в світі?

607129179BH00035_Ukraine_v_

Днями на сайті «Big 7 Media» вийшов власний рейтинг з п’ятдесяти «найбільш сексуальних національностей світу». Перше місце у ньому зайняли українці. Хто і як оцінював сексуальність українців і чи можна довіряти такому опитуванню, а також що думають про рейтинг самі українці, з’ясовувала ВВС News Україна.

Стало відомо як саме Big 7 Travels проводив власний відбір. 12 тисяч читачів видання з 50 країн світу через мейли та Instagram отримали форму для голосування. Учасників попросили проголосувати, яка з цих 50-ти країн є найбільш сексуальною, поставивши бал від 1 до 10, де “10” – це найбільш сексуальна країна, а “1” – найменш. При цьому, визначення слова “сексуальність” не уточнювали, залишивши це на розсуд читачів. Заповнені анкети надіслали понад 8,5 тисяч людей в основному з англомовних країн – США, Великої Британії, Австралії, також були анкети з Німеччини, Бельгії, Східної Європи, Росії й України.

Відомо, що в опитуванні взяла участь вибірка учасників з 1,5 млн користувачів, які підписані на акаунти Big 7 Travels у соціальних мережах. Більш детальної інформації щодо кількості опитаних чи періоду проведення такого дослідження у тексті не наводилось. Крім того, сайт зазначає, що юзерам не надавалося визначення терміну «сексуальність», тому кожен міг вкласти у нього свій сенс. В описі «Big 7 Media» зазначено, що його завданням є «створення контенту, який масово поширюють» (highly shareable content).

Читайте ще: Окружний адміністративний суд Києва не визнав незаконним обрання Миколи Стариченка головою Київської облради
Британський таблоїд «Daily Mail» пише, що «Big 7 Media» опитала 8,5 тис. користувачів соціальних мереж, які підписані на їхні акаунти.

Відсутність точних відомостей щодо опитування та реальних доказів його проведення не завадили українським ЗМІ переказати його результати. Інформацію поширили: «Gazeta.ua», «24 канал», «Радіо Трек», «Znai.ua», «НВ Style», «УНІАН», «Укрінформ», «1+1», «РБК-Україна», телеканал «Україна» тощо.

“Опитали лише частину аудиторії конкретного медіа. Дане опитування не претендує на якусь універсальну репрезентативність“, – критикує рейтинг “Найсексуальніших націй світу” соціолог Світлана Хутка, науковий директор центру “Соціальні індикатори”.

За її словами, Big 7 Travels продукує контент, використовуючи класичний набір тем для підвищення залученості аудиторії – це принцип “6 С”: скандали, сенсації, страх, секс, смерть, сміх. Соціолог вважає, що такий рейтинг – це лише думка 8,5 тисячі читачів Big 7 Travels, які взяли участь у цьому опитуванні, і її не можна переносити на весь світ.

Іншу думку має психолог Світлана Паніна. Вона припускає, що рейтинг грунтувався на зовнішній привабливості відомих особистостей з українським корінням – Міли Куніс і Міли Йовович, які підкорили Голлівуд і часто згадують, що вони родом з України.

Другим аспектом такого вибору іноземців вона називає стереотипи про українок :“Іноземці часто звертають увагу на те, яку велику роль надають українки своєму зовнішньому вигляду. Нерідко можна почути від здивованих іноземців, що українські жінки вдень одягнені, ніби їх очікує модна вечірка”.

При цьому, за словами психолога, звання “найбільш сексуальної нації” може нагадати і про сумні стереотипи: про те, що Україна – одна з країн Європи з неблагополучною статистикою торгівлі людьми.

Отже, опитування справді не є репрезентативним. Воно висвітлює лише думку читачів «Big 7 Media» та його підписників в Інстаграмі, які погодились взяти у ньому участь. Після українців, на їхню думку, найбільш сексуальними є данці, філіппінці, бразилійці та австралійці. Англійці, приміром, лише а 9-му місці, а французи — на 12-му.

 

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь