fbpx

Чим раніше почав палити, тим складніше буде відмовитися — дослідження

Вчені припускають, що залежність від нікотину залежить від віку курця

Міжнародна група вчених у своєму дослідженні прийшла до висновку, що люди, які почали палити ще в дитинстві, більше схильні до цієї шкідливою звичкою і в дорослому віці. Серед іншого таким людям складніше кинути палити. Про це повідомили у виданні Journal of the American Heart Association зі посиланням на результати дослідження міжнародної групи вчених.

Дослідники аналізували інформацію майже про 7 тисяч курців з різних країн, серед яких США, Австралія і Фінляндія. Всі опитані почали палити у віці від 6 до 19 років і протягом 17 років розповідали про своїх звичках з приводу куріння дослідникам.

На основі отриманих даних учені дійшли висновку, що чим раніше людина почала палити, тим важче йому відмовитися від цієї шкідливої звички і тим більше він курив у віці 20-29 років.

Близько 50% з тих, хто почав курити у віці від 6 до 12 років, продовжили це робити у віці від 20 до 29 років. А з тих, хто почав палити у віці 18-19 років, всього 8% продовжили це робити у віці від 20 до 29 років.

Дослідники додали, що результати не можна вважати однозначними, але припустили, що залежність від нікотину залежить від віку курця.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь