fbpx

Дослідження: 26% – вінничан проти продовження карантину

23

У Вінниці 63% жителів підтримали карантинні заходи, що почались в березні тоді як 32% висловились проти обмежень. У разі продовження посиленого карантину 72 % містян готові дотримуватись правил, 26 % – проти повернення до жорсткого карантину. Про ці дані свідчить соціологічне дослідження «Вінниця в умовах пандемії COVID-19».

Презентували результати цього дослідження 17 червня в приміщенні Вінницького пресклубу.

Для дослідження опитали 800 жителів Вінниці. За словами керівника дослідження кандидата історичних наук та соціолога Валентина Муханова похибка вибірки 3%.

Згідно з цим дослідженням більшість вінничан підтримали карантинні заходи, запроваджені 12 березня 2020 року. Так, 63% респондентів підтримали карантин, 32% висловилися проти впровадження подібних обмежень, ще 5% утрималися від відповіді.

Дії міської влади для протидії епідемії більшість містян сприймає позитивно. Там чином “достатніми” каранні заходи у Вінниці визнали 83% опитаних, ще 14 % респондентів вважають дії місцевої влади в цій ситуації “недостатніми”, 3% — не визначились.

Скептичне ставлення у вінничан до обласної влади, половина опитаних вважає дії обласної влади недостатніми в умовах пандемії, в свою чергу 47% вважають такі дії оптимальними, 3 % — не дали чіткої відповіді.

За даними дослідження 76% респондентів підтримали послаблення карантину, 21% – висловився проти, конкретної позиції не мають – 3%

Окремим блоком у досліджені підійшли до змін психоемоційних та побутових зміни, які сталися в житті вінничан у зв’язку з пандемією.90% з опитаних відзначили вагомі зміни у житті з початком пандемії. Нічого не змінилось у – 7 % опитаних, 3% – не дали чітку відповідь. При цьому під час самоізоляції 70% – опитаних відчували тривогу, 17% – страх, байдужими до ситуації лишились – 8%, 3% – зраділи, 2% – не визначились.

Разом з тим 90% містян обмежували пересування містом, інші 10% кажуть, що карантин не змінив їх звички. Проте 3% опитаних втратили роботу через пандемію, 34% респондентів пішли у відпустку за власним бажанням, ще 26% опановували дистанційну роботу і лише 37% вінничан продовжували роботу у звичному ритмі.

Під час анкетування 76% людей – визнали, що бояться інфікуватись коронавірусом, 21% – не мають такого страху, 3% – не визначились. Тоді як у разі повернення суворих карантинних заходів цього літа їх готові підтримати 72% опитаних, 26% – висловились проти, 2% – не відповіли.

Дослідження показало, що фінансову подушку на випадок продовження карантинних заходів мають далеко не всі жителі Вінниці. 62% – кажуть, що заощаджень вистачить максимум на місяць, 17% – можуть протриматись до 2 місяців, 3 місяці витримає бюджет – 8%, тоді як про заощадження на пів року говорять тільки – 5%, понад рік можуть прожити – 3%, ще 5% не можуть дати чітку відповідь. Це підтверджує пункт опитування, що стосується страху містян перед можливою економічною кризою. 76% опитаних «дуже хвилюється», що пандемія коронавірусу призведе до економічної кризи. 15% «скоріше не хвилюються», а ось 5% з цього приводу не хвилюються.

Соціологи запевняють, що на думку респондентів найбільше в боротьбі з коронавірусом на Вінниччині допомагає фонд «СтопВірус» – такої думки – 56% людей. На другому місці мережа магазинів «АТБ» – 16%, Благодійний фонд «Вінниця безпечне та комфортне місто» – 14%, агрохолдинг МХП – 8%, є й такі, що вважають, що найбільше допомогли народні депутати Вінниччини.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь