fbpx

Дослідження: більшість хворих на COVID-19 в Україні – жінки

63

Вікові категорії хворих в Україні відрізняються від світових показників

В рамках проєкту “Гендерний вимір пандемії COVID-19 в Україні” було проведено ряд досліджень, які показали, що в Україні хвороба вражає здебільшого людей віком 30-69 років, тоді як в усьому світі найбільш вразлива категорія – громадяни від 70 та вище.

В порівнянні зі світовими показниками кількість хворих на коронавірус віком від 70 років в Україні невелика – всього 9% від загальної кількості. Натомість кількість хворих у віці від 30 до 49 років та від 50 до 69 років складає 37% та 35% відповідно. Діти до 17 років – 7%, молодь від 18 до 29 років – 12%.

Дослідження також показали, що в Україні жінки становлять 58% від загальної кількості інфікованих COVID-19.

Керівник проєкту Оксана Кисельова пов’язує такий показник з тим, що 80% штату працівників сфери охорони здоров’я складають жінки, і більшість із них – персонал, що працює у медичних закладах. Статистика також підтверджує: кожен п’ятий медпрацівник, який перебуває в безпосередньому контакті з хворими, що знаходяться на стаціонарному лікуванні, хворіє на коронавірусну інфекцію. А оскільки переважна більшість медпрацівників – жінки, кількість інфікованих жінок в Україні має такий високий показник. “Саме ці 80% жінок знаходяться в зоні підвищеного ризику, щоденно контактующи з хворими”, – каже Кисельова.

 

Автор: Сюзанна Елпі

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь