fbpx

Дослідження КМІСу: готовність українців переїхати за кордон

Чи бажають українці емігрувати до США або ЄС? 

В рамках своїх досліджень КМІС опрацював питання готовності українців до еміграції. Респондентам було поставлено наступне запитання:

Якби вам зараз без умов надали громадянство США або країни ЄС, чи поїхали б ви на постійне проживання до цієї країни?

Майже одностайна більшість відповіла відмовою переїжджати з України. 62,1% респондентів не згодні на еміграцію до США або ЄС, 27,1% прийняли б пропозицію, 7,8% не визначилися з відповіддю. 

Географічна статистика. Найбільша кількість респондентів, не готових до еміграції до Європи або Штатів, виявилась на Донбасі (70,9%), найменша – в південних областях (62,2%). На Донбасі ж зосереджена і найменша кількість тих, хто скористався б нагодою – 15,6%, натомість найбільша кількість таких респондентів – на Сході (28,1%). Щодо виборців топ-кандидатів, то найбільша кількість патріотів виявилась серед прихильників Бойка – 85,9%. Серед них же й найменша кількість готових до еміграції – 9,8%. А от 30,3% виборців Порошенка готові були б переїхати, і це найвищий показник серед виборців. 62,4% патріотів серед прихильників Зеленського проти 24,2% “емігрантів” – до речі, такий самий показник останніх і серед виборців Тимошенко.

 

Автор: Сюзана Елпі

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь