fbpx

Дослідження КМІСу: інтеграційний та безпековий вектори

Думки українців про інтеграцію з ЄС та вступ до НАТО

Розпад СРСР, здобуття незалежності, вихід з СНД – яким шляхом Україна має рухатись далі? Шляхом євроінтеграції чи приєднанням до Євразійського економічного союзу? Чи повинна Україна вступати до НАТО або крокувати до ОДКБ, також відомого як “Ташкентський пакт”? Відповіді на ці питання отримали фахівці КМІСу в рамках своїх досліджень.

Більшість опитаних громадян вважає за необхідне приєднання України до ЄС – 46,1%. 28,3% вважає, що Україна має залишитись нейтральною державою і не вступати до жодного союзу, і лише 13% громадян поділяють думку про необхідність вступу до ЄврАзЕС. При цьому найбільша кількість охочих “до Європи” зосереджена в західних областях (64,5%), найменша – на Донбасі (19,5%). Майже повністю протилежні показники щодо приєднання до Євразійського економічного союзу: 24% на Донбасі проти 1,5% на Заході. Найбільше респондентів з Донбасу – 40,2% – вважають, що Україна не має вступати до жодного з союзів та має розвиватись як самостійна держава. 

Доволі очікуваним вийшов результат за виборчою ознакою: так, жоден з виборців Порошенка не згоден із вступом України до ЄврАзЕС, проте 88% опитаних – за євроінтеграцію. Цю думку поділяють 50,1% виборців Зеленського. Найвищий показник на користь ЄврАзЕс – серед виборців Медведчука (55,6%), серед них же найбільша кількість опитаних – 38% – за Україну як нейтральну державу, а 2% схиляються до думки про вступ до ЄС.

Схожа статистика і щодо вступу України до НАТО. Членом Атлантичного альянсу Україну бачать 42% респондентів, найбільша кількість яких проживає в західних областях та підтримує Петра Порошенка. Вступ України до ОДКБ підтримують 12% опитаних, більшість із них – мешканці Півдня та Донбасу, які підтримують Юрія Бойка та Віктора Медведчука. Серед виборців останнього і найбільша кількість думок на користь того, що Україна не має ставати членом жодного альянсу – майже 50%.

Автор: Сюзана Елпі

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь