fbpx

Дослідження КМІСу: найважливіше для українців – економіка та незалежність

Українці не вважають перемогу в війні головним пріоритетом

Проводячи опитування серед населення, КМІС приділив увагу питанню пріоритетів населення. Що, на думку українців, є найважливішим в даний час? Закінчення війни чи економічне зростання? Незалежність чи добробут громадян?

Майже 50% опитаних висловили думку, що незалежність і цілісність кордонів держави мають більше значення, ніж добробут її громадян. Переважна кількість респондентів вважає, що суверенна держава здатна забезпечити добробут та гідний рівень життя своїм громадянам, тому питання незалежності та цілісності кордонів наразі більш актуальне.

Проте цілком протилежна картина вимальовується під час розгляду іншого питання. Лише 30% опитаних вважають, що для України важливо закінчити війну перемогою, тоді як майже половина дотримується думки, що в пріоритеті – зростання та розвиток економіки. Решта респондентів не визначилась із відповіддю.

Серед виборців топ-кандидатів найбільша кількість відповідей на користь незалежності та цілісності кордонів припадає на прихильників Тимошенко та Порошенка. Серед виборців останнього більше половини визначає свою думку як “50/50”. Такої ж думки дотримується переважна більшість виборців усіх топ-кандидатів, але найвищий процент тих, хто вважає пріоритетом розвиток економіки – серед виборців Медведчука.

Позиції “50/50” дотримується переважна більшість в усіх регіонах, жителі яких взяли участь в опитуванні. Найбільший відсоток на користь незалежності – 18,7% – припадає на Західну Україну, на користь розвитку економіки – на Схід та Донбас (25,3% і 27% відповідно).

 

Автор: Сюзана Елпі

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь