fbpx

Дослідження КМІСу: національно-патріотичні та критично-проопозиційні орієнтації

Більшість вважає перемовини з Росією і “ДНР” та “ЛНР” необхідними

Питання мови та патріотичного виховання українців є наразі чи не найгострішими. Тоді як частина українців вважає, що державна мова має бути одна, і це українська, інша говорить про порушення прав та переслідування російськомовних громадян. КМІС дослідив це питання та погляди українців.

Переважна більшість – 49,8% респондентів – вважає, що Україна має не тільки повноцінно перейти на державну мову, а й змусити своїх громадян поважати державну символіку, культуру та традиції. Більшість також вважає, що Україна здобуде перемогу в війні з Росією, зокрема, тому, що Росія не настільки сильна держава, щоб протистояти всьому цивілізованому світові, який підтримує Україну. Натомість у питаннях досягнення миру 49% опитаних вважають, що це неможливо без перемовин з Росією та самопроголошених “республік” на Донбасі. Така ж кількість респондентів дотримується думки, що російська мова є історичним надбанням України, яке потребує розвитку. А майже 30% прогнозують, що в майбутньому російська мова стане другою державною в Україні.

Що стосується патріотичнго виховання, то більше половини опитаних вважають учасників бойових дій на Донбасі взірцем громадянського патріотизму та вірності у служінні народу. Проте лише 28% впевнені, що головною перепоною для ворога стають націоналісти, на яких тримається патріотичний дух, і які не дають підкорити Україну. Майже 40% погоджуються з думкою, що саме націоналісти та радикали своїми діями призводять до розколу країни.

За даними досліджень найбільша кількість патріотично налаштованих громадян належить до виборців Петра Порошенка – майже 36%. Позиції “50/50” найбільше дотримуються виборці Володимира Зеленського, а найбільша кількість радикально-проопозиційно орієнтованих громадян – серед прихильників Віктора Медведчука (50,7%). За географічною ознакою найбільш патріотично налаштовані на Заході, радикально-проопозиційно – на Донбасі, а Схід лідирує за показником “50/50”.

 

Автор: Сюзана Елпі

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь