fbpx

Дослідження КМІСу: П.Порошенко vs. В.Медведчук

Українці не довіряють п’ятому президенту

Провівши дослідження щодо симпатій українців до потенційних кандидатів у Президенти, КМІС вирішив приділити увагу двом із них: лідеру партії “Європейська солідарність” Петру Порошенку та лідеру “Опозиційної Платформи За Життя” Віктору Медведчуку.

Майже 50% опитаних вважає, що більшої шкоди Україні завдав Порошенко, який, на думку громадян, не закінчив війну, бо наживався на ній. 24% схиляється до твердження, що, навпаки, більшої шкоди завдав Медведчук, який, маючи проросійські погляди, веде перемовини з агресором та здає інтереси держави. 

Так само більшість не довіряє п’ятому президенту в питаннях патріотичного та економічного розвитку. Лише 23% респондентів впевнені, що за часів свого правління Порошенко діяв в інтересах держави, тоді як 59% погоджуються з твердженням про те, що “Порошенко грабував Україну та обманював своїх громадян”. 

Якщо Порошенко, на думку громадян, не закінчив війну й наживався на ній, то Медведчук та “ОПЗЖ” розпалюють війну в Україні. Принаймні, з такою думкою погоджуються 36% опитаних. Хоча відсоток тих, хто вважає, що лідер “ОПЗЖ” робить усе для досягнення миру, не набагато менший – такої думки дотримуються 30,2% респондентів.

За результатами досліджень, якби президентські вибори відбулися найближчим часом, більшість голосів було б віддано на користь Віктора Медведчука – 32,5%. За Петра Порошенка проголосували б 15,9%. Серед виборців інших кандидатів голоси розподілились так:

Виборці Смешка: Порошенко – 17,7%, Медведчук – 35,2%

Виборці Тимошенко: Порошенко – 17,1%, Медведчук – 23,8%

Виборці Зеленського: Порошенко – 2,6%, Медведчук – 36,3%

Виборці Бойка: Порошенко – 1,2%, Медведчук – 78,5%.

Інша частина виборців на момент дослідження не визначилась із відповіддю.

Найвищий рейтинг довіри до П.Порошенка має Західна Україна, до В.Медведчука – Донбас.

 

Автор: Сюзана Елпі

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь