fbpx

Дослідження КМІСу: рейтинг довіри народу до кандидатів у Президенти

Зеленський очолює статистику

Навесні 2020 року Київський Міжнародний інститут соціології провів ряд досліджень методом  CATI – телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Телефонні номери було згенеровано за допомогою спеціальної програми. Метою досліджень було виявлення суспільно-політичних орієнтацій населення. В опитуванні взяли участь 1500 повнолітніх респондентів з усіх регіонів, крім тимчасово окупованих територій.

Дослідження показали, що найвищий рейтинг довіри серед населення мають діючий глава держави Володимир Зеленський та його партія “Слуга народу”. На питання “Кому Ви віддали б свій голос, якби президентські вибори відбулись найближчої неділі?” майже 29% опитаних дали відповідь на користь Зеленського. 11% респондентів висловили свою симпатію до Петра Порошенка, майже однаковий рейтинг в Ігоря Смешка, Юрія Бойко та Юлії Тимошенко – 6,5%, 6,3% та 6,2% відповідно. За Віктора Медведчука проголосувало б 4,5% опитаних, 2,8% симпатій “заробив” Олег Ляшко, замикає рейтинг Святослав Вакарчук (1%). 3,4% опитаних віддали б голос за іншого кандидата, стільки ж зіпсувало б бюлетень, 2,6% утримались від відповіді, 9% не голосували б, а майже 15% не визначились із своїми вподобаннями.

Серед тих, хто визначився з кандидатом, рейтинг Зеленського ще вищий – 40% проти майже 16 відсотків на користь Порошенка. Від 8 до 9 відсотків серед тих, що визначились, отримали Тимошенко, Бойко та Смешко, 6,4% – Медведчук. За Ляшка та Вакарчука готові проголосувати 4% та 1% відповідно. 

Рейтинги парламентських виборів дещо відрізняються. Беззаперечним лідером серед опитаних є партія діючого глави держави “Слуга народу”, а от партія Петра Порошенка посідає третю позицію, тоді як друга в рейтингу – “Опозиційна Платформа За Життя”. Партія Смешка “Сила і честь” четверта, а замикає топ-5 партія Тимошенко “Батьківщина”.

Найбільшу довіру Зеленський та його партія викликають серед мешканців південних та східних областей, тоді як найвища кількість тих, що підтримує Порошенка та його політичну силу, зосереджена в Центральній та Західній Україні.

Автор: Сюзана Елпі

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь