fbpx

Дослідження КМІСу: справедливий суд чи народна розправа?

Чи вважають українці за потрібне справедливо судити можновладців?

Рівень невдоволення владою серед народу доволі високий. Нардепів та політиків регіонального і місцевого рівнів звинувачують у корупції, розкраданні та привласнені державного майна, задоволенні власних потреб за кошти з держбюджету тощо. Але чи настільки високі показники народного гніву, щоб говорити про готовність громадян до самосуду і жорстокої розправи над можновладцями? Це питання опрацював КМІС в рамках досліджень.

Опитування показало, що попри народний гнів переважна більшість респондентів 62% – схиляється до думки щодо справедливого суду над політиками. З твердженням “Більшість політиків заслуговує на народну розправу, навіть якщо це незаконно” погодилось лише 23% опитаних.

Показники за регіонами розподілились доволі рівномірно – від 53% (Донбас) до 64,6% (центральні та східні області) за справедливий суд. Дещо більший розрив між голосами за народну розправу – 19,2% на Сході та майже 29% на Донбасі.

Найбільшу кількість прибічників справедливого суду виявлено серед виборців Ігоря Смешка – 72,4%, лише на 0,2% менше – серед виборців Тимошенко. Найбільшу та найменшу кількість тих, хто поділяє думку про народну розправу виявлено серед виборців Бойка (24,7%) та Порошенка (15%) відповідно.

 

Автор: Сюзана Елпі

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь