fbpx

Дослідження оцінює конфіденційність основних браузерів. Ось висновок

Були проаналізовані Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Brave, Edge і Yandex.

Дослідження, опубліковане професором Trinity College в Дубліні Дугом Лейтом, показало, що Microsoft Edge має найгіршу конфіденційність серед найпопулярніших в світі веб-браузерів. Водночас Brave є найбільш безпечним з браузерів.

Лейт проаналізовував конфіденційність Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Brave, Edge і російського браузера Yandex. Під час перегляду інтернет-сторінок фіксувалися дані про те, як багато інформації про користувача збирає додаток, і як потім розпоряджається цими даними.

Chrome, Firefox і Safari отримали середні оцінки. Функція автозаповнення в усіх трьох браузерах передавала інформацію про відвідані сайти в режимі реального часу під час введення URL-адрес. Це налаштування за замовчуванням, однак, воно може бути відключене.

Edge і Яндекс були визнані найгіршимм браузерами щодо конфідеційності користувачів. Microsoft Edge відправляв ідентифікатори, що дозволяли пов’язати пошукові запити, асоційовані IP-адреси і дані про місцезнаходження на власні сервери, причому подібну функціональність виявилося непросто відключити самим користувачам. Так само було і у браузері «Яндекс».

Згідно з дослідженням, Brave — найбезпечніший з протестованих браузерів. Він не збирав ідентифікатори, які дозволяють відслідковувати IP-адреси, а також не ділиться інформацією щодо веб-сторінок, які користувачі відвідують з внутрішніми серверами.

Деякі компанії вже прокоментували дослідження. Представник Microsoft, наприклад, заявила, що Edge просить дозволу на збір діагностичних даних, які використовуються для поліпшення продуктів і цю функцію можна відключити. Вона додала, що хоча дані «можуть» містити інформацію про відвідані веб-сайти, вони не зберігаються в облікових записах користувачів Microsoft. Офіційні ж представники Apple відмовилися коментувати звіт.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь