fbpx

Дослідження показали, що близько 80% американських доларів містять сліди кокаїну

Виявляється, на будь-якій купюрі мешкає більше сотні різновидів бактерій і мікробів, а іноді й більше.

Існує дуже багато досліджень про те, що можна відшукати на грошових купюрах. Виявляється, на будь-якій купюрі мешкає більше сотні різновидів бактерій і мікробів, а іноді й більше.

Найпоширеніші

Збудники акне: ті самі, від яких з’являються прищі на обличчі і з якими потім так складно впоратися. Бактерії, які мешкають на слизовій порожнини рота. З ними більшість людей живе в злагоді, ніяких конфліктів не виникає.

Харчові бактерії — представники звичайної мікрофлори, які мешкають в будь-якому організмі і теж не представляють особливої небезпеки.

Кишкова паличка — це вже патогенний штам, який може стати причиною всіляких неприємностей з травленням.

Сальмонела — досить небезпечна річ, що викликає гострі кишкові інфекції, отруєння і т. д. Сальмонела може зберігатися тривалий час у зовнішньому середовищі, в тому числі й на грошах. До речі, кишкова паличка і сальмонела особливо часто зустрічаються на монетах, в яких багато міді, і живуть там більше 10 днів.

Лактобактерії — присутні в багатьох молочнокислих продуктах. Не небезпечні.

Збудники вірусу грипу — фахівці вважають, що вірус живе на купюрах до двох тижнів. Так що підхопити інфекцію можна, просто знявши гроші в банкоматі. Золотистий стафілокок — стійкий до багатьох антибіотиків. Його знаходять навіть на банкнотах з банкоматів.

Клавіатура банкоматів теж небезпечна. Пін-код щодня набирають сотні людей, а на клавішах живуть мікроби, за яким можна навіть зрозуміти, що купують жителі мікрорайону в супермаркеті. Цікаво, що на банкнотах можна виявити не тільки мікроби і бактерії. Згідно з дослідженнями, близько 80% американських доларів містять сліди кокаїну.

Заразитися від грошей непросто. Не потрібно носити з собою одноразові гумові рукавички і боятися контакту з грошима — ризик прямого зараження дуже невеликий. Є випадки зараження від безпосереднього контакту з грошима, але вони виключно рідкісні. Готівкові гроші, скоріше, допомагають переміщатися мікробів з одного континенту на інший, але ця інформація корисніше для мікробіологів і епідеміологів

“Найчистіші” гроші — в Японії. Бактерій на них найменше, тому що банкомати оснащені спеціальною системою, яка нагріває купюри до двохсот градусів. Грибки, бактерії і цвіль при цій температурі не виживають. Друге місце за “чистоту” займають євро банкноти. Купюри захищають спеціальними антибактеріальними розчинами. Однак середньостатистична європейська купюра містить більше 11 тисяч бактерій.

Що робити, щоб убезпечити себе? Мити руки! Це найпростіший спосіб захистити себе від можливих інфекційних захворювань.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь