fbpx

ЕЛЕКТОРАЛЬНА СИТУАЦІЯ У МІСТІ ХЕРСОНІ В КОНТЕКСТІ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ 2020 РОКУ (ПЕРША ПОЛОВИНА ЧЕРВНЯ 2020 РОКУ)

56

Дослідницька компанія «Соціополіс» провела опитування громадської думки серед жителів Херсону. Опитування було проведено з використанням методу маршрутизованого стандартизованого інтерв’ю face-to-face за місцем постійного проживання респондентів з 9 по 14 червня 2020 року (польовий етап).

Всього було опитано 1210 зареєстрованих жителів Херсона віком від 18 років. Опитування охоплювало всю територію міста Херсона та проводилося по дільницях, межі яких збігалися з межами виборчих дільниць. У межах кожної дільниці опитувалися лише респонденти, зареєстровані в будинках, що входять до складу відповідної виборчої дільниці.

Теоретична статистична похибка репрезентативності частини ознаки з довірчою ймовірністю 0,95 не перевищує:

  • 2,8% – для даних, близьких до 50%;
  • 2,5% – для даних, близьких до 25% і 75%;
  • 1,7% – для даних, близьких до 10% і 90%;
  • 1,2% – для даних, близьких до 5% і 95%.

Згідно з результатами проведеного опитування, жителі Херсона в цілому зберігають позитивне ставлення до Президента України Володимира Зеленського – підтримують його діяльність (повністю або скоріше) 60,2% опитаних, а не підтримують – майже вдвічі менше опитаних (31,9%). Оцінки діяльності Херсонського міського голови Володимира Миколаєнка є діаметрально протилежними – підтримують його роботу на посаді мера міста лише 14,0% опитаних (у тому числі повністю підтримують – лише 3,8%), а не підтримують – 77,5% опитаних (у тому числі повністю не підтримують – 59,2%).

Згідно з результатами опитування, більшість (56,9%) жителів Херсона нічого не знають про діяльність Голови Херсонської обласної державної адміністрації Юрія Гусєва, а про діяльність Голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера нічого не знають 40,1% херсонців. Підтримують їх діяльність відповідно 13,8% і 12,2% респондентів, а не підтримують – відповідно 20,6% і 38,1% опитаних жителів Херсону.

Згідно з результатами опитування, станом на першу половину червня 2020 року, найвищий електоральний рейтинг на виборах Херсонського міського голови зафіксований у Володимира Сальдо (самовисування) – за нього висловили готовність проголосувати 23,4% серед усіх опитаних і 27,6% серед опитаних, які планують взяти участь в голосуванні.

Друге-третє місця в електоральному рейтингу потенційних кандидатів на посаду Херсонського міського голови займають Юрій Кирилов (партія «Слуга народу») та Ігор Семенчев (самовисування) – за вказаних кандидатів проголосували би відповідно 7,3% і 7,0% серед усіх опитаних та 8,6% і 8,2% серед тих, хто планує взяти участь у голосуванні. Кандидата від партії «Опозиційна платформа – За життя» Єгора Устинова та Ігоря Колихаєва (партія «Нам тут жити») підтримали б відповідно 5,5% і 5,3% від усіх опитаних та 6,5% і 6,2% серед тих, хто планує взяти участь у голосуванні.

Водночас, 20,0% від загальної кількості опитаних або майже чверть (23,6%) респондентів серед тих, хто планує взяти участь у голосуванні, не визначились, за кого із запропонованих кандидатів в мери Херсона вони віддали б свій голос.

Згідно з результатами опитування, якби вибори депутатів Херсонської міської ради проходили в першій половині червня 2020 року, найбільшу кількість голосів виборців набрали б партії «Слуга народу» (19,8% від усіх опитаних або 23,6% серед тих, хто планує взяти участь в голосуванні), «Опозиційна платформа – За життя» (15,3% і 18,3% відповідно) та «Блок Володимира Сальдо» (12,9% і 15,4% відповідно). Шанси інших партій на проходження 5%-го бар’єру на даний момент залишаються під питанням. Проте, якщо врахувати наявність 16,3% тих, хто не визначився (серед респондентів, які мають намір взяти участь у голосуванні), то ймовірність проходження до Херсонської міської ради таких партій як «ВО «Батьківщина», «Нам тут жити» і «Європейська Солідарність» можна оцінювати як досить високу.

Презентацію з результатами опитування можна завантажити тут.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь