fbpx

Гендерні стереотипи: хто так за, що аж проти?

51

Нещодавно британські та американські вчені провели чергове дослідження, результатами якого поділилися в Science Advances. В цей раз участь в дослідженні приймали співробітниці та співробітники ветеринарної сфери.


Вчені розділили експеримент на дві частини: вони запропонували менеджерам кандидатів з однаковими характеристиками. Один із потенційних співробітників був чоловік, якого звали Бен, а друга кандидатура — жінка на ім’я Глорія.


Цікавим був той факт, що навички та досвід роботи у “майбутніх колег” були повністю ідентичні, але чомусь саме Бен отримав більше прихильників серед менеджерів-роботодавців. Це був явно його день: саме йому запропонували більш конкурентну заробітну плату та виділили його, як ліпшого кандидата на робоче місце. Менеджери були впевнені, що Бен повністю заслуговує це робоче місце та були згодні платити йому на 8% більше, ніж Глорії. Серед прихильників кандидата чоловічої статі була певна кількість людей, які повністю відкидали вплив статі на їхній вибір співробітника. Учасники дослідження були впевнені, що такі “сексистські забобони” вже давно відійшли та залишились в минулому, не являючи проблему сьогодні. Третина жінок-менеджерів, які входили до цієї групи відверто недооцінювали кандидатуру Глорії та відчутно урізали запропоновану зарплату. Дві третини таких “непохитних” у своєму виборі роботодавців — були чоловіки.


Була категорія менеджерів, які усвідомлювали наявність проблеми гендерної несправедливості та призначили обом кандидатам на посаду однакову зарплату.


Другою, не менш цікавою частиною експерименту стало опитування: як часто співробітники стають мимовільними учасниками дискримінації? За останнє десятиріччя кількість жінок, які працюють у сфері ветеринарії набагато більша, ніж чоловіків. Проте саме жіноча половина відмічає знецінення зі сторони керівництва.


Підсумуємо, що саме люди, які упереджено ставляться до інших лише через ознаки статі активно заперечують гендерні стереотипи.

 

Автор: Котеленець Тетяна

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь