fbpx

Як львів’яни святкуватимуть Великдень 2020 — дослідження

Команда КУ Інституту міста провела онлайн-опитування напередодні Великодня, аби з’ясувати асоціативні міркування львів’ян про Великдень; дізнатись оцінку діяльності влади в умовах карантину та установки львів’ян щодо святкування Великодня.

 

Основні результати опитування:

  • 73,7% опитаних сприймають Великдень передусім як релігійне свято;
  • 65,3% – як сімейне свято, коли можна зібратися спільно з родиною;
  • 42,1% переконані, що це свято — вияв і збереження українських традицій.

 

До оголошення загальнонаціонального карантину 92,9% мали намір провести Великдень вдома з близькими;

  • 40,7% – вдома з друзями, колегами;
  • 40,3% – здійснити відвідини до іншого населеного пункту у межах Львівської області.

 

Так, карантин змінив настрої опитаних, проте залишились ті, хто має намір не дотримуватись порад щодо дотримання карантину.

87,0% залишаться вдома і відсвяткують Великдень з рідними, близькими. Ще 22,3% опитаних відповіли, що Великдень будуть святкувати вдома, самі.

Попри це, 8,2% вказали, що планують здійснити вихід на природу, до лісу тощо; 7,1% мають намір відвідати близьких, рідних у громадах Львівської області. Також 2,9% вказали, що можливо відвідають близьких в іншій області України.

84,6% підтримують рекомендації влади залишатись вдома на Великдень. З них 65,8% – цілком підтримують, 18,9% – скоріше підтримують. Майже кожен десятий (9,1%) підтримує і стільки ж не підтримує заклик «Залишайся вдома на Великдень».

Щодо відвідин церкви, то 72,4% вказали, що не підуть до храму та будуть/не будуть дивитися онлайн-трансляцію богослужінь на Великдень.

Проте 8% вказали, що все ж планують піти до храму та освятити пасхальний кошик. 84,1% опитаних відповіли, що цьогоріч їхня сім’я власноруч випікатиме пасочки самостійно.

Ядро львів’ян, які перманентно дотримуються цієї традиції, становить 71%. Майже кожен сьомий (13,1%) вперше спробує спекти паску до Великодня 2020.

«Спостерігаємо, що традиція випікати паски залежить від асоціативного сприйняття львів’янами Великодня. Ті, хто вважає Великдень передусім святом збереження українських традицій або ж сімейним, родинним святом, більшою мірою надають перевагу випікати пасочки самостійно, на відміну від тих, хто сприймає Великдень передусім як релігійне свято.

Майже 72,3% випікають пасочки відповідно до рецепта, який передавався з покоління до покоління. Ще 10,5% вже дізнались рецепти пасок у своїх друзів, рідних тощо.

У середньому львівська сім’я випікає 7 пасочок (показник виведено серед тих, хто зазначив, що буде випікати пасочки самостійно)», — додають в КУ Інститут міста.


Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь