fbpx

Як на людей впливають фейкові новини

Учені з Каліфорнійського університету знайшли ще одну небезпеку, пов’язану з фейковий новинами. Зокрема, вони розповіли, як на людей впливають недостовірні повідомлення.
Експеримент полягав у тому, що перед референдумом з питань абортів в Ірландії вчені опитали понад 3000 осіб з правом голосу і запропонували їм ознайомитися з шістьма новинами. Всі історії були повністю вигаданими та спрямовані як на прихильників, так і на супротивників абортів.
Дослідники запитали учасників, чи чули вони про описувані події раніше. І майже половина почала “щось пригадувати”. А дехто навіть прикрасив фейкові новини різними деталями.
Чим більше людям подобалася новина, тим активніше вони в неї вірили. Наприклад, прихильники абортів яскравіше розписували подробиці історій про провали своїх опонентів, і навпаки.
З розвитком нейромереж фейкові новини можуть остаточно вийти з-під контролю і захлеснути інтернет. Навесні був створений ШІ, який так правдоподібно пише про неіснуючі події, що його вирішили не показувати публіці. Але потім розробники виклали в інтернет урізану версію нейромережі – вона не така розумна, але все одно весела.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь