fbpx

Як психічні розлади українців впливають на рівень економіки?

59

Під час підписання меморандуму між GFA Consulting Group GmbH та Луганською ОДА, керівник проекту «Психічне здоров’я для України» Гайко Кьониґштайн повідомив, що кількість громадян, які потребують отримувати допомогу у сфері психічних розладів складає близько 6,4 мільйона, але залишаються без неї. Загалом, країна щороку втрачає близько півтора мільярда гривень через відсутність свого внеску в економіку зі сторони цих людей.

Координатор з розвитку послуг психічного здоров’я Віталій Климчук зауважив: «Перед реалізацією проекту були розраховані вказані вище дані. Такі результати були отримані шляхом залучення іноземних спеціалістів з економіки охорони здоров’я, які пліч-о-пліч співпрацювали зі співробітниками МОЗ України та Держслужбою статистики. Розрахунок таких втрат ґрунтується на основі статистичних даних, захворюваності, епідеміології та рівні зарплат в Україні».

Були враховані найпоширеніші розлади нервової системи: тривожні розлади, депресія, психотичні розлади та шизофренія. Слід підкреслити, що стани, які не являються психічними розладами (сімейні проблеми, негаразди на роботі або емоційні виснаження) не були враховані. Проте саме такі стани відчутно зменшують продуктивність та якість роботи. Тому, якщо враховувати усі перелічені стани, то остаточна цифра збільшується у два-три рази.

Меморандум, який був укладений з Луганською ОДА передбачає собою навчання лікарів та удосконалення підтримки психічного здоров’я. Швейцарський уряд виділив кошти на реалізацію даного проекту у розмірі 85 млн грн. Такий проект в Україні спостерігається вперше.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь