fbpx

Як психологічна підтримка домашніх улюбленців впливає на наш настрій – дослідження

57

Вчені з Ізраїлю провели дослідження про те, як психологічна підтримка домашніх улюбленців впливає на настрій самих господарів. Вони з’ясували, що надання підтримки чотирилапим покращує настрій та самопочуття.

Дослідники посилаються на попередні роботи, в яких було доведено, що надання психологічної допомоги близьким людям стимулює того, хто її надає, самому почуватися краще. На думку вчених, це ж стосується підтримки домашніх улюбленців, завдяки якій покращується самопочуття, знижується стрес та сильнішає близькість.

У дослідженні, яке тривало 21 день, взяли участь 104 власники собак. Вони щодня відповідали на питання про їхні стосунки з улюбленцями. Їх просили оцінити, наскільки вони згодні з твердженням «Я відчуваю, що моя собака турбується і любить мене», а також із твердженням «Коли я проводив час із собакою, я намагався/лася показати, що справді піклуюсь про нього». Учасники також пройшли тест, який показав їхню задоволеність життям та рівень щастя. Дослідники також оцінювали рівень близькості респондентів із собаками.

У результаті з’ясувалося, що господарі, які відчували сильнішу близькість із собакою, мали краще самопочуття й менше психологічного стресу. Дослідники пояснюють це тим, що люди схильні проектувати людські характеристики на домашніх улюбленців, а тому можуть сприймати їх такими, що мають ті ж психологічні потреби, що й люди.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь