fbpx

Як соціальна ізоляція впливає на серце людини?

«Не бери близько до серця» – цю фразу кожен з нас чув неодноразово. Дослідження, яке проводили німецькі вчені показало, що рівень смертності через будь-які причини, в тому числі від серцево-судинних недугів вищий на 50% серед людей, які знаходяться в умовах соціальної ізоляції. Варто зазначити, що відсутність фінансової підтримки збільшує ризик серцево-судинних захворювань, незалежно від соціальної ізоляції.

В ході дослідження Heinz Nixdorf Recall було інтерпретовано дані 4316 осіб, середній вік яких становив 59 років. Вони були скомплектовані в це велике дослідження на рівні спільноти в період 2000 рік – 2003 рік.
Спостерігалися учасники дослідження протягом 13 років. Слід зазначити, що вони увійшли в дослідження без будь-яких відомих серцево-судинних захворювань. Була проаналізована інформація, яка стосувалася різноманітних видів соціальної підтримки з соціальною оцінкою, враховуючи сімейний стан, контакти з близькими друзями та сім’єю, членство в різних організаціях (політичні, громадські, спортивні, релігійні або професійні).

«Нам давно відомо, що почуття самотності або відсутність контакту з близькими друзями та сім’єю має суттєвий вплив на фізичне здоров’я людини. Це дослідження дає нам можливість впевнено говорити, що наявність міцних соціальних відносин дуже важлива для здоров’я вашого серця і має не менш важливе значення, аніж класичні захисні фактори, такі як наявність здорового кров’яного тиску, прийнятних рівнів холестерину і вага в межах норми», — прокоментувала провідний автор нової роботи, доктор Джанін Гроневольд з Університетської лікарні в Ессені.

«В нинішній дискусії про пандемію COVID-19 це спостереження являє особливий інтерес, де соціальні контакти в більшості суспільств обмежені або були відносно обмежені», — підкреслили вчені.
Серед учасників дослідження за 13 років і 4 місяці було зафіксовано 339 серцево-судинних подій (серцеві напади, інсульти та ін..) та 530 летальних випадків.

Після того, як було усунуто інші фактори, які могли б напряму сприяти цим подіям та смертям (наприклад, типові фактори ризику серцево-судинних захворювань), було виявлено, що недоступність суспільної інтеграції нарощує прийдешній ризик серцево-судинних заходів на 44%, а ризик смерті від усіх підстав на 47%. Недоступність економічної допомоги було пов’язано зі збільшенням ризику серцево-судинних подій на 30%.

Зі своєї сторони, лікар Гроневольд доповнила: «Ми ще не розуміємо, чому люди, які мусять знаходитися в соціальній ізоляції, мають такі незадовільні результати щодо здоров’я, але це, абсолютно, викликає хвилювання, тим більше в період довготривалого соціального відсторонення».

Додамо, що в умовах суспільної ізоляції хвилювання за своє самопочуття й індивідуальну захищеність, страх самотності переживаються значно гостріше. І щоб подолати ці сильні подразниками, люди замінюють власні звички, тип мислення і поведінкові моделі в належних сферах — спілкуванні та підтримці добробуту.

В США 22% респондентів вважають, що ми будемо більше ізольованими, ніж коли-небудь, а 28% вже відчувають себе більше самотніми. В наслідок цього більше зусиль вкладається в підтримку відносин (згідно з даними дослідження Consumer Tracker).
На сьогодні спілкування відбувається здебільшого онлайн: кількість американських громадян, яких можна було б зустріти «наживо» лише за останній місяць скоротилася в чотири рази (3 84% до 24%). Водночас з цим, частина американців, які зустрічаються, спілкуються, проводять збори або вечірки онлайн, відчутно збільшилася (з 14% до 22 %).

Цю диспропорцію, напевно, можна пояснити тим, що віртуальне спілкування ніяк не може порівнюватися з реальним по веселощах і душевності не звертаючи уваги на те, що 33% респондентів вважають, що підтримувати контакти в даний період часу набагато простіше, ніж коли-небудь.  

 

Автор: Котеленець Тетяна

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь