fbpx

Як українська економіка подолає кризу?

Стан української економіки, яка зустріла коронавірусну кризу, можна оцінити, як задовільний.


Як інформує американське видання The Banker, темпи підйому економіки у 2014-2015 роках дають оптимістичний прогноз на успішне подолання наслідків глобальної кризи, втім слід враховувати, що це потребуватиме часу.


Базисним сценарієм кризи в Україні розглядають рецесію у 2020 році та відновлення економіки у 2021 році.


На думку директора-розпорядника Європейського банку реконструкції та розвитку у Східній Європі та на Кавказі Матео Патроне, все буде залежати від того, який розвиток коронавірусної пандемії ми будемо спостерігати.


Зауважимо, що хвиля оптимізму з приводу перемоги на виборах Володимира Зеленського вже практично зникла. Причиною цьому стала зміна прем’єр-міністрів та міністра фінансів, що потягнуло за собою сумнівів – чи буде Україна рухатися далі шляхом реформ.
Проте відновили рівновагу позитивні моменти ухвалення багатьох економічних законів у Верховній раді.


У світовому рейтингу сприйняття корупції Україна втратила кілька позицій за минулий рік та перемістилася на 126 місце зі 180. В черговий раз це наголошує на необхідності подальших кроків у боротьбі з нею.


Голова правління Raiffeisen Bank Aval Олександр Писарук абсолютно впевнений, що в Україні, як і в багатьох країнах світу, кризи сприяють їх проведенню, тому вірогідність згортання реформ мінімальна.


На початку травня головою виконавчого комітету Національної ради реформ було призначено Міхеїла Саакашвілі — колишнього президента Грузії. Він заявив, що Україна потребує негайної боротьби з корупцією, антибюрократичної революції та дерегуляції. Міжнародні аналітики віднеслись до його призначення та заяви досить позитивно.


Програма standby, яку ухвалив міжнародний валютний фонд, передбачає більшу свободу дій для уряду у реагуванні на виклики епідемії та розрахована на 18 місяців.


Як стверджує Матео Патроне, найближчим часом потрібно зосередитися на збереженні робочих місць та забезпеченні суспільних стандартів життя. Криза дає нові економічні можливості для створення ліпшого інвестиційного клімату у середньостроковій перспективі. Тому зараз необхідно буде докласти чимало зусиль, аби не змарнувати цей шанс.

Переконливим показником довіри зі сторони міжнародних інвесторів до України є історія Приватбанку.


Після рекапіталізації та націоналізації фінустанова демонструє непогані фінансові результати. Втім наміри колишніх власників повернути для себе банк крізь суди викликає занепокоєння в аналітиків.


Можна стверджувати, що участь Приватбанку визначає довіру до країни в цілому та створює її інвестиційний клімат.


Олександр Писарук заявив, що Банківський сектор в період 2014-2015 років виглядав досить жалюгідно, чого не можна сказати зараз: сьогодні банківська система увійшла у теперішню кризу в набагато кращому стані. Зараз він досить потужний, з достатнім запасом грошових коштів та ліквідності. Таких умов достатньо, аби пережити кризу. Цього достатньо, щоб протягнути занепад, — сказав Олександр Писарук.


Кабінет міністрів ввів пропозицію встановити особливі режими оподаткування для конкретних територій, аби подолати економічну кризу. Крім цього активізує амністію коштів, заміну податку на прибуток податком на виведений капітал, а ще прагне створити інструмент віртуального резидентства e-Residency.


29 травня держслужбовці визнали програму подолання результатів епідемії Covid-19. Ключовою частиною програми вважається допомога вітчизняного виробника, створення робочих місць та сплата податків в Україні.

 

Автор: Котеленець Тетяна

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь