fbpx

Як українці користуються Facebook і Instagram – дослідження

Facebook і Instagram набирають популярність серед українців. Аналітики досліджували українську аудиторію цих соцмереж

За останні чотири місяці українська аудиторія Facebook зросла на мільйон осіб і на початок 2020 склала 14 млн. Кількість користувачів Instagram зросла на 0,5 млн і досягла 11,5 млн. Цифрове агенство PlusOne опублікувало дослідження української аудіорії в цих соціальних мережах.

Масова деактивация фейкових акаунтів минулого року призвела до коливання кількості користувачів Facebook і Instagram і різкого падіння в травні 2019-го. Вже у вересні цифри повернулися до попередніх значень і продовжили зростання.

Україна займає друге місце в світі за кількістю жінок у популярних соціальних мережах – 57%. Це 11 мільйонів користувачок. На першому місці – Білорусь, на третьому – Віргінські Острови.

За кількістю жінок-користувачів (60% або 8,1 млн від загальної кількості користувачів) Facebook, наша країна також займає друге місце.

Жінки становлять 60% української аудиторії (6,8 млн) Instagram. Це десяте місце в світовому рейтингу за кількістю жіночої аудиторії. Більший відсоток жінок в Американському Самоа (61%), В’єтнамі (61%) і Білорусі (62%).

У грудні 2019-го 50% користувачів хоча б раз перевіряли свою сторінку на Facebook через десктоп або мобільну версію браузера на Android (проти 54% у грудні 2018-го). 22% один раз на місяць заходили у “ВКонтакте” – минулого року цей показник досягав 30%. Втрачає популярність і мережа “Одноклассники” – 15% проти 18%.

Користувачі українського Facebook продовжують активно реагувати на рекламу: в січні 2020-го року середньостатистичний користувач клікнув на неї 21 раз. Також в порівнянні з початком минулого року українські користувачі Facebook активно ставлять лайки і включаються в обговорення публікацій.

Україна залишається одним із лідерів щодо проникнення Instagram і Facebook. Остання має більший рівень проникнення, ніж у сусідній Молдові і Німеччині, але менший, ніж у Польщі і Туреччині.

Майже у всіх регіонах України Facebook популярніший за Instagram. Тільки в Харківській області Instagram має проникнення 34% проти 30% у Facebook.

Instagram суттєво випереджає Facebook серед молодих користувачів до 28 років. Два піки припадають на користувачів 19-ти (570 000) і 25-ти років (510 000). Починаючи з 28-ми років, користувачі більш схильні до Facebook. Найбільше прихильників мережі серед 33-річних – 450 000.

Plusone – комунікаційна група, до якої входять комунікаційне і репутаційне агентства. Група проводить тематичні дослідження і щотижня випускає перший український підкаст про креативну індустрію і діджитал.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь