fbpx

Як використання мобільних впливає на навчання школярів: результати досліджень

Гаджети під час занять можуть нашкодити, водночас їх можна з користю інтегрувати в освітній процес.

Дискусії про дозвіл чи заборону на мобільні телефони в школах точаться в усіх країнах світу. Противники використання гаджетів наголошують на тому, що вони негативно впливають на успішність школярів, відволікають, ускладнюють концентрацію уваги та погіршують засвоєння матеріалу.

Чи правдиві їхні побоювання? Американські дослідники Джеффрі Кузнекоф та Скотт Тітсворт вивчали, як впливає на навчання дітей використання мобільних під час уроків.

Учасники трьох різних навчальних груп переглянули відеолекцію, зробили конспект і написали дві контрольні. Учні, які не користувалися телефонами, записували у своїх конспектах на 62% більше інформації. Вони робили докладніші нотатки й могли згадати більше подробиць із лекції. У підсумку, група без телефонів набрала на тесті на півтора бала більше, ніж ті учні, котрі активно користувалися своїми девайсами.

“Діти, які займаються на уроці онлайн-серфінгом, менш успішні в навчанні, ніж ті, які чемно сидять на заняттях без мобілок. Згідно з результатами дослідження, “серфери” занотовують на 38% менше докладної інформації, на 51% менше запам’ятовують, а їхні результати з тестів на вибір однієї правильної відповіді – на 20% гірші”, – пише у своїй статті для ZN.UA освітня експертка Інна Совсун.

Дослідження вказують також на один надзвичайно цікавий і невтішний факт. Виявляється, активне користування телефоном під час уроку впливає на пам’ять дітей! Листування в месенджерах і перегляд мемів погіршують не тільки короткотермінову пам’ять школярів, а й їхню здатність зберігати інформацію тривалий час.

Учені дійшли висновку, що і вчителі, і самі учні мусять докласти зусиль, аби скоротити час мобільного онлайну на заняттях.

Водночас Лондонська школа економіки проаналізувала вплив заборони мобільних на результати тестів. Учні шкіл, де не дозволялося користуватися мобільними, отримали кращі результати. Причому найбільше виграли від заборони діти з низькими оцінками.

“Заборона мобільних телефонів найбільше покращує результати учнів із низькими досягненнями (трохи більше 14% від стандартного відхилення) і не чинить істотного впливу на успішних учнів”, – наголошує авторка.

Отже, дослідження і практичний досвід свідчать, що мобільні під час навчальних занять можуть шкодити. Водночас їх можна з користю застосовувати, адже цифрові технології – це майбутнє, й інтегрувати їх в освітній процес було б важливо.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь