fbpx

Як змінилися настрої бізнесу на карантині. Дослідження Advanter Group

Advanter Group провела другу хвилю опитування бізнесу. Настрої бізнесу погіршилися

Бізнес в Україні зазнає суттєвих збитків через карантин і оцінює можливе зменшення доходів протягом 2020 року в середньому на 50%, зокрема 28% підприємств очікують зменшення доходів більш ніж на 60%. Про це свідчать результати другої хвилі опитування дослідницького підрозділу Advanter Group щодо стану та перспектив бізнесу через карантинні заходи та кризові явища в економіці.

Як наголошується в коментарі Advanter Group, на початку карантину, в березні 2020 року, переважна більшість підприємств вже відчула істотне зниження доходів. Так, згідно з результатами першої хвилі досліджень, середньотижневі доходи 55% підприємств зменшилися більш ніж на 30%. Друга хвиля досліджень підтвердила тренд. У квітні у 66% підприємств падіння доходів перевищило 30% порівняно з квітнем 2019 року.

За даними опитування, 54% підприємств очікують зменшення доходів у 2020 році більш ніж на 40%. І тільки 4% підприємств прогнозують їхнє зростання.

Найменше падіння доходів очікують, крім виробників харчових продуктів і роздрібних торговців харчовими продуктами, також підприємства переробних галузей, аграрні і транспортні компанії, оптові торговці.

Порівняно з березнем істотно збільшилася кількість співробітників, які потрапили під скорочення (15%) або відправлені в неоплачувану відпустку (20%). Як відзначають в Advanter, останнє, разом із переходом працівників на неповний робочий день, свідчить про високий рівень прихованого безробіття в країні. За оцінками експертів, безробіття може досягати показника 1,8-2 млн. осіб.

У разі продовження карантину до кінця літа, в деяких сферах діяльності очікується подальше істотне (більше 30%) скорочення персоналу. Зокрема, це стосується сфери будівництва, індустрії гостинності, креативних і освітніх індустрій.

Advanter Group опитала 470 підприємств (перша хвиля – 458), серед яких мікро-, малі, середні та великі підприємства. Дослідження проводилося з 22 до 30 квітня за підтримки CEO Club, бізнес-спільноти Board, ТПП України, бізнес-школи МІМ Київ, Prizma Club, CFO Club Ukraine і десятків інших об’єднань підприємців у всіх областях України.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь