fbpx

Як змінилися споживчі настрої українців

На тлі даних про те, що витрати українців перевищили доходи за підсумками першого кварталу 2019 року, індекс споживчих настроїв в червні знизився на 0,4 пункту до 82,4 в порівнянні з травнем.

Це випливає з результатів дослідження, яке провело агентство Info Sapiens за сприяння інвестиційної компанії Dragon Capital.

“Незначне зниження отримали індекси очікуваного розвитку економіки країни протягом п’яти років і доцільності робити великі покупки при незначному зростанні індексів поточного особистого матеріального добробуту і очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року”, – відзначили аналітики.

У той же час індекс поточного становища знизився на 0,3 пункту до 71,1. При цьому індекс поточного особистого матеріального становища склав 62,4 (+1,8 пункту), а індекс доцільності великих покупок зменшився до 79,9 (-2,4 пункту).

Індекс економічних очікувань у червні знизився на 0,5 пункту до 89,9. Його складові змінилися так:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища збільшився до 86,8 (+0,6 пункту);
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року виріс до 91,2 (+1,2 пункту);
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих п’яти років знизився до 91,8 (-3,3 пункту).

“Зростання індексу споживчих настроїв зупинився після двох місяців різкого підйому. Індекс доцільності робити великі покупки зменшився і повернувся на рівень квітня. Індекс девальваційних очікувань дещо підріс, проте залишається нижче рівня літа минулого року. Істотне зниження індексу споживчих настроїв відбулося в Києві: індекс повернувся на рівень січня 2019 року”, – додали аналітики.

Вони відзначили, що дане зниження компенсувалося за рахунок зростання в центральному, південному та північному регіонах.

 
Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь