fbpx

ЯКА ГРУПА КРОВІ НАЙБІЛЬШ ВРАЗЛИВА ДЛЯ КОРОНАВІРУСУ: РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

На вибірці з трохи більше ніж дві тисячі пацієнтів китайські вчені з’ясували, що у людей з ІІ групою крові більше шансів дістати коронавірусну інфекцію в порівнянні з володарями інших груп. А у власників І групи крові ймовірність заразитися є меншою.

Своє дослідження науковці опублікували в електронній науковій бібліотеці medRxiv.

Для початку дослідники з’ясували пропорцію, з якої різні групи крові розподілені серед звичайних жителів Ухань. Виявилося, що в контрольній групі з майже 4 тис. осіб у третини була I група, в іншої третини – II, у четвертій частині досліджених – III і в решти 9,1% – IV.

У другій частині дослідження вчені досліджували ту саму пропорцію для 1,7 тис. заражених коронавірусною інфекцією COVID-19 у великій лікарні в Ухані, з яких 200 вже померли. Виявилося, що пацієнтів з II групою в процентному відношенні виявилося більше, ніж серед здорових людей – 37,8% проти 32,2%. При цьому серед володарів I групи картина була зворотна – їх було менше, 25,8% серед хворих і 33,8% серед здорових.

Таким чином, частка людей з першою групою крові серед пацієнтів є значно меншою, а з другою групою крові – більшою. Для III і IV груп відсотки залишилися співмірні.

Щоб перевірити ці співвідношення, вчені також досліджували інформацію про 398 пацієнтах з двох інших лікарень – в Ухані й Шеньчжені. Гіпотеза підтвердилася: люди з II групою крові зустрічаються серед інфікованих коронавірусів частіше пацієнтів з іншими типами крові.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь