fbpx

Які фахівці найбільше затребувані на фрілансі (дослідження)

Українські замовники фріланс-послуг вибирають виконавців на проект, оскільки для найму співробітника в штат бракує повного завантаження, а цінні кадри після досвіду віддаленої роботи не поспішають назад в офіс.

Про це свідчить опитування фріланс-сервісу Freelancehunt.

«Український бізнес зміцнюється в онлайні, тому попит на IT-послуги зростає вже кілька років. До фрілансерів ідуть компанії, співробітники яких не справляються з обсягами, або якщо потрібно знайти вузькопрофільного фахівця під конкретний проект. Схожа ситуація спостерігається в рекламних і маркетингових агентствах», – зазначив засновник Freelancehunt Олег Топчій.

Самі замовники виділяють кілька головних причин, чому вони звертаються до сторонніх фахівців.

Чому клієнти вибирають фрілансерів:

  • через можливість вибрати виконавця під окреме завдання (61,5%);
  • на другому місці – мотив «відсутність постійного завантаження не дозволяє найняти співробітника в штат» (57,8%);
  • трохи більше 40% роботодавців розуміють, що на сервісах фрілансу можна знайти цінних фахівців, які не готові йти в офіс;
  • кожен третій з опитаних звертається до фрілансерів, тому що їхні робочі завдання досить різнобічні і специфічні.

61% замовників – ФОП-и. Кожен третій – представник малого та середнього бізнесу, число великих компаній не перевищує 4%.

Які фахівці найбільш затребувані: програмісти (26,8%), дизайнери (21,4%), копірайтери (19,3%), SEO та маркетинг (13,5%), перекладачі (7,9%).

У першій десятці категорій також значаться: аудіо/відео, мобільна розробка, консалтинг, системне адміністрування та архітектура.

Довідка Finance.ua:

  • Середня заробітна плата на фрілансі, за даними robota.ua, в березні, квітні і травні 2020 року: по вакансіях – 14 007 грн, по резюме – 10 000 грн.
  • За даними опитування платіжної платформи Payoneer, українські фрілансери в середньому заробляють від $650 до $2100.
  • За 2019 рік в Україні зросли не тільки середні зарплати, а й гонорари фрілансерів – на 17%. В середньому фахівці на віддаленій роботі заробляють близько 16 тис. гривень.

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь