fbpx

Якими мовами користуються в світі та чому. Дослідження британського агентства NeoMan

«Мова, якою розмовляють в країні може розказати про історію, культуру та відносини цієї країни з іншими». До таких висновків прийшли креативне агентство NeoMan  Studios та Budget Direct, що досліджували найпопулярнішу мову в світі.

Та цим аналіз не обмежився. Дослідники вирахували які мови посіли 2-ге та 3-тє місце серед найвикористовуваніших в країні, та світі загалом, і візуалізували ці дані за допомогою карт. Кольорові з підписами та позначеннями карти відтепер є, як всього світу, так і окремих континентів.

Для збору даних використовували Всесвітній довідник ЦРУ та веб-сайт «Ethnologue».

Щодо отриманих результатів: найпопулярнішою із використовуваних щодня мов, незалежно від офіційної мови в країні, є англійська. Вона є найпопулярнішою, як першою, так і другою, і третьою мовою, що використовують в країні.

Для дослідників, та і для будь-кого, це, звісно, не новина. А другою найпоширенішою у використанні мовою виявилася французька. Нею розмовляють (паралельно з основною мовою) в Канаді, Бельгії, Швейцарії, Лаосі, Тунісі та ще в 5-ти країнах.

Наступне  місце, серед другої найпопулярнішої мови в країнах світу, посіла російська, що використовується в Україні, Казахстані, Узбекистані, Туркменістані, Латвії, Литві, Естонії, Азербайджані. Також в п’ятірку (других найвикористовуваніших) ввійшли арабська та португальська мови.

Дослідники вирішили продовжити «відкриття».  Наступним пунктом аналізу стала третя мова світу, що використовується найчастіше. Отже, такими, після англійської та французької є італійська, якою розмовляють (третьочергово) в Монако, Швейцарії, Хорватії, Мальті й Сомалі;  та китайська, яку використовують в Сполучених Штатах Америки, Малайзії, Філіппінах та ще деяких азійських островах. Саме італійська та китайська зайняли спільну позицію і є найвикористовуванішими третіми мовами в світі.

Що стосується України: після української, найбільш використовуваної мови, йде російська та румунська. Дещо цікавим є також факт, що саме українська є третьою найпопулярнішою мовою в Естонії.

Причиною таких нетипових пошуків дослідники називають бажання копнути глибше, бо поверхневі результати були занадто передбачуваними.  А знання другої, третьої найбільш розповсюдженої мови в кожній країні та світі загалом, – це вже дещо більше. На їхню думку, це – вже певний опис самої країни, її історії, її цінностей, субкультур та глибоких коренів.

 

Джерело

 

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь