fbpx

Європейські пенсії. У яких країнах найбільший гендерний розрив (інфографіка)

За 10 років гендерний пенсійний розрив скоротився в більшості країн ЄС, йдеться в новому дослідження Eurostat. Незважаючи на те, що європейські жінки отримують нижчі пенсії, ніж чоловіки, масштаби розриву сильно різняться від країни до країни.

Гендерна різниця в пенсіях

В Естонії — найменша різниця в пенсіях між жінками і чоловіками серед країн Євросоюзу: всього 1% не на користь перших. Далі йде Данія (7%), Словаччина (8%), Чехія (13%) і Угорщина (16%).

Найбільше гендерний розрив скоротився в Греції (з 37% у 2010 році до 25% в 2018-му), Данії, Бельгії, Словенії і Франції. Але є країни, де він збільшився: на Мальті (з 22% до 42%), у Латвії та Хорватії.

У цілому, в 2018 році жінки в ЄС у віці старше 65 років, отримували пенсію, що були в середньому на третину нижчі, ніж у чоловіків.

Кожному сьомому пенсіонеру в ЄС загрожує бідність

За даними дослідження, кожному сьомому пенсіонеру в ЄС загрожує бідність. Країнами з рівнем ризику бідності вище 30% в 2018-му були Естонія (54%), Латвія (50%), Литва (41%) та Болгарія (30%), а найнижчі показники зафіксовані у Словаччині (6%), Франції (8%) та Греції (9%).

Чи є гендерна рівність в Україні

  • Міністр соціальної політики Юлія Соколовська раніше заявляла, що зарплата жінок в Україні в середньому на 21% нижча порівняно з чоловіками.

  • Міністерка уточнила, що йдеться не лише про зрівняння оплати праці чоловіків і жінок, а й про створення рівних умов.

Пенсійний вік для жінок збільшили

  • З 1 квітня 2020 року пенсійний вік для жінок збільшиться на півроку і буде становити 59,5 років.

  • У 2020 році для виходу на пенсію чоловіків в 60 років і жінкам у 59 років (з 1 квітня 2020 року — 59 років 6 місяців) потрібно мати страховий стаж не менше 27 років.

Ситуація із зарплатами в Європі

  • За даними Єврокомісії, у середньому в ЄС чоловіки заробляють приблизно на 16% більше, ніж жінки.
  • У Німеччині та Чехії гендерний розрив у зарплатах також на користь чоловіків становить близько 22%, в Естонії — близько 27%.
  • Найменша різниця в зарплатах чоловіків і жінок в Італії та Люксембурзі — близько 6%.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь