fbpx

Європі загрожує зникнення 58% дерев – дослідження

Дерева є основою більшості екосистем, тому їх зникнення потягне за собою ланцюгові реакції

Одна з найстаріших екологічних організацій – Міжнародний союз охорони природи (МСОП) – вперше опублікувала «червоний список» європейських дерев. Вчені з’ясували, що 42% видів, які ростуть в Європі, – під загрозою зникнення, передає RFI.

При цьому загроза для дерев, ендемічних для Європи (тобто тих, які не ростуть ніде більше) є ще більшою – зникнення загрожує 58% унікальним для європейського континенту видам дерев. 15% з них (66 видів) – в критичній небезпеці.

За даними вчених, в особливій небезпеці горобина. Кінський каштан теж під загрозою: його атакував інвазивний (який поширюється дуже швидко – ред.) вид метеликів – каштанова мінуюча міль.

Експерти нагадують, що дерева – це основа екосистеми лісів. Без них інші види цієї екосистеми теж опиняться під загрозою.

«Дерева вкрай важливі для життя на Землі, і європейські дерева, в усьому їх різноманітті, є джерелом живлення і притулком для незліченної кількості видів тварин», – нагадує глава підрозділу «Червоної книги» МСОП Крейг Хілтон-Тейлор.

Серед основних ризиків для дерев називають вирубку лісу, урбанізацію, кліматичні зміни, а також інвазивні види (комахи, хвороби, рослини, висаджені людиною, що вступають в конкуренцію з деревами).

МСОП вперше оцінив ризики для багатьох видів, на які не так часто звертають увагу. З’ясувалося, наприклад, що під загрозою зникнення близько половини видів європейських чагарників, п’ята частина видів наземних молюсків (зокрема, равлики), а також мохоподібні.

Ці види грають ключову роль для екосистем, які забезпечують нас киснем. Наземні молюски, наприклад, грають велику роль у відтворенні грунтів і є джерелом живлення для багатьох птахів і ссавців.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь