fbpx

Інформація про дослідження морської води

Маріупольська міська філія ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України» інформує  про результати моніторингових  досліджень  проб морської води  за мікробіологічними  показниками, відібраних 16 вересня в межах  міських  пляжів. Холерний вібріон не виявлено. Патогенна флора – Salmonella saintpaul виявлена в морській воді в контрольній точці відбору на пляжі Лівобережного району в районі водної станції «Наш куточок» (створ №111). Показники вірусного забруднення морської води не встановлені.

Незважаючи на різке похолодання, стан морської води не покращився . В трьох з п’яти проб морської води індекс ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) значно  перевищував нормативний показник.

Найбільше забруднення по індексу ЛКП виявлено в контрольній точці відбору на пляжі Приморського району біля судноремонтного заводу(створ №113) та на пляжі Лівобережного району в районі вулиці Виноградної, 140 (створ № 110).  Показник індексу ЛКП в цих точках відбору становив 2 400 000 на 1 дм куб та 240 000 на 1 дм куб відповідно, при нормі не більше 5000  на 1 дм куб. В контрольній точці відбору на пляжі Приморського району біля готелю «Турист» (створ №112) індекс ЛКП становив 70 000 на 1 дм куб.

Чистою була вода  тільки на пляжі Приморського району  біля кафе «RAFALE» (створ №114).

З метою профілактики  виникнення та поширення гострих кишкових інфекцій фахівці лабораторного центру  радять  маріупольцям та гостям нашого міста:

  • обмежити купання на ділянках пляжу з нестабільними бактеріологічними показниками;
  • при купанні не ковтати морську воду;
  • дотримуватися правил особистої гігієни;
  • не купувати харчові продукти у випадкових людей, які торгують  на пляжах та в місцях, не призначених для торгівлі;
  • не вживати питну воду із сумнівних джерел;
  • якісно мити чистою водою овочі та фрукти перед споживанням;
  • не брати на відпочинок та не споживати харчові продукти, які швидко псуються

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь