fbpx

Кожен 5-й бізнес очікує погіршення свого фінансового стану. Опитування НБУ

Бізнес погіршив очікування щодо відновлення економіки, інфляції та власних фінансових і виробничих результатів у наступні 12 місяців. Про це свідчить опитування керівників компаній, проведене Нацбанком у другому кварталі.

Чому бізнес налаштований песимістично

Головна причина песимістичних настроїв підприємців — фінансово-виробничі втрати, викликані карантинними обмеженнями.

Рівень ділової активності підприємств знизився до найнижчого значення за весь період оцінки: після першого кварталу 2020 року – до 90,8%.

У першому кварталі 2019 року показник становив 110,5%, нагадали в Нацбанку.

Очікування і прогнози

Вперше з 1 кварталу 2016 року компанії очікують скорочення виробництва товарів і послуг в Україні.

Майже половина опитаних впевнена у спаді виробництва, і лише одна сьома – готова нарощувати випуск продукції. Головна причина негативних очікувань у цій галузі – падіння попиту на товари й послуги.

Кожна п’ята компанія прогнозує погіршення свого фінансового стану. Інші впевнені, що їхня фінансова стабільність залишиться, як мінімум, на поточному рівні.

Компанії всіх галузей очікують спаду інвестиційної активності. Найбільш песимістично інвестиційну діяльність оцінюють представники сільськогосподарської галузі.

Водночас, зросла кількість компаній, які планують залучати кредити за кордоном – до 9,5% усіх опитаних.

За прогнозами бізнесу, інфляція в Україні в найближчі 12 місяців очікується на рівні 7,5-10%, курс долара — в середньому 28,28 грн за $1 (в минулому кварталі прогнозний курс був 26,01 грн за $1).

Настрої щодо кадрів

Тільки 9% опитаних збираються наймати додатковий персонал найближчим 12 місяців. Чверть респондентів з упевненістю заявили, що будуть звільняти частину працівників.

Також скоротилася частка компаній, які готові піднімати заробітну плату працівникам. Таких, згідно з опитуванням, лише 39%. У минулому кварталі показник становив 44%.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь