fbpx

Кожен п’ятий підліток віком від 13 до 15 років курить електронні сигарети

Згідно із Глобальним опитуванням молоді в Україні щодо вживання тютюну, понад 50 % підлітків, віком 15-17 років курили електронні сигарети, 7,5 % молодих людей – пробували системи для нагрівання тютюну.

Всесвітній день без тютюну був заснований ВООЗ 31 травня у 1988 році. Метою цього дня було привернути увагу громадськості та уряду до проблем, які пов’язані із курінням.

«Захист молоді від маніпуляцій тютюнової індустрії та запобігання її залученню до куріння», – тема цьогорічного Всесвітнього дня без тютюну.

Сьогодні електронні сигарети та системи для нагрівання тютюну активно просувають тютюнові компанії. Слід зазначити, що такі пристрої є цілком доступними для дітей та підлітків, не зважаючи на те, що виробники заявляють про чинні вікові обмеження на продаж цих пристроїв. Для порівняння, кількість підлітків, які курять «звичайні» сигарети, становить 9,2 %, в той самий час, серед молодих людей віком від 13 до 15 років кожен п’ятий курить електронні сигарети.

Згідно з результатами із Європейським опитуванням учнів, більше, ніж 70 % підлітків впевнені, що куріння електронних сигарет є менш шкідливим для здоров’я або значно безпечнішим, ніж «звичайні» сигарети з фільтром. Варто зазначити, що у світі ВООЗ щодо глобальної тютюнової епідемії за 2019 рік йдеться про те, що електронні сигарети дійсно завдають шкоди здоров’ю. Саме тому ВООЗ рекомендує застосовувати до систем нагрівання тютюну та електронних сигарет такі ж регуляторні норми, як і до «звичайних» сигарет.

Як відомо, системи для нагрівання тютюну та електронні сигарети в Україні не врегульовані та не підпадають під загальні норми контролю тютюнових виробів. Всі ці обставини створюють сприятливі умови для проблем, які пов’язані із якістю цих виробів, їх агресивним стимулюванням до продажу та доступністю для дітей.

Підсумуємо, що Всесвітній день без тютюну – це можливість нагадати парламентарям та уряду про зобов’язання щодо виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, яку Україна взяла на себе у 2006 році.

Завдяки законопроєктові №2813,що був зареєстрований у Верховній раді, який дозволяє запровадити комплексне врегулювання нових пристроїв для куріння. А також нагадати суспільству, що куріння через будь-які пристрої безумовно шкодить вашому здоров’ю.

Найкраще та найголовніше, що може зробити кожна людина, яка курить – це відмовитися від будь-яких виробів із нікотином та тютюну. Людям, які не курять не слід піддаватися індустрії та починати курити.

 

Автор: Котеленець Тетяна

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь