fbpx

Кожен п’ятий роботодавець звільнятиме працівників після виходу з карантину

Уже скоротили персонал 7,6% компаній. Найбільше – у готельноиму бізнесі.

Абсолютній більшості (71%) роботодавців вдалось уникнути скорочень – такі результати показали спільне дослідження видання «Бізнес», міжнародного кадрового порталу grc.ua та KPMG Ukraine “HR в період пандемії”. До того ж учасники опитування в рамках проєкту «Рекруторія» повідомили: 23% роботодавців продовжували набір співробітників за «докарантинним» планом.

Більшість компаній не мала можливості розширювати штат упродовж останніх місяців. Зокрема, опитування, проведене на початку квітня, показало, що 50% роботодавців поставили на паузу підбір нових співробітників, ще 19% проводять співбесіди, але для формування кадрового резерву. Ці дані збігаються з результатами дослідження “HR в період пандемії”. Так, 46% його учасників повідомили про тимчасове призупинення набору персоналу. 

Серед галузей, які найвідчутніше скоротили кількість вакансій: готелі, ресторани, туристичні оператори, салони краси, непродуктовий ритейл тощо; 

У готельному бізнесі у березні цього року кількість вакансій зменшилася більше ніж на 50% порівняно з лютим та ще майже на 40% у квітні – порівняно з березнем. Та й ті пропозиції про роботу, які розміщувались, були скоріше на перспективу, а не на оперативне працевлаштування. 

Майже на чверть менше пропозицій про роботу розмістили у квітні представники галузі «Нехарчові товари народного споживання» (Будматеріали, виробництвом та торгівля тютюном, одягом та взуттям, текстилем, побутової хімією, косметикою тощо). А от у травні ця галузь почала оживати: станом на середину місяця у ній розмістили на 57% більше вакансій, ніж у квітні.

Від’ємна динаміка в кількості вакансій протягом всього карантину спостерігалась і у сфері «ЗМІ, маркетинг, реклама, PR, дизайн, продюсування». Зменшення кількості рекламодавців призвело, в тому числі, до того, що шукати співробітників такі компанії стали рідше: на 4% у березні в порівнянні з лютим, майже стільки ж у квітні та на 13% у травні в порівнянні з квітнем.

Учасники дослідження “HR в період пандемії”, представники бізнесу та роботодавців, повідомили: вже скоротили персонал 7,6% компаній. А от ще 21% роботодавців не відкидають можливості звільнень у найближчі 1-2 місяці. 

Паралельно з вищезгаданим дослідженням експерти grc.ua проводили опитування серед пошукачів, щоб дізнатись, як за час карантину змінились їх форма і тип зайнятості. Результати близькі до картини, яку змалювали роботодавці: під скорочення потрапили 6% респондентів. Серед них представники готельної сфери, HR-менеджери та рекрутери, маркетологи, IT-спеціалісти, адміністративний персонал, менеджери  роботи з клієнтами та продавці в магазинах тощо.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь