fbpx

КОЖЕН ВОСЬМИЙ УКРАЇНЕЦЬ ГОТОВИЙ ПОГОДИТИСЯ НА РИЗИКОВАНУ ПРОПОЗИЦІЮ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ, ЩО ЗАГРОЖУЄ ЕКСПЛУАТАЦІЄЮ

Незаконно перетнути кордон; працювати без офіційного працевлаштування, на незаконному виробництві і в замкненому приміщенні; віддати свій паспорт роботодавцеві — 13% українців готові погодитися принаймні на одну ризиковану пропозицію щодо роботи за кордоном, яка може призвести до потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. Такими є результати дослідження*, оприлюдненого Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні у Всесвітній день боротьби за скасування рабства 2 грудня.

У порівнянні з результатами попереднього аналогічного дослідження, проведеного 2017 року, схильність українців до ризикованої поведінки зменшилася: два роки тому на необачне працевлаштування були готові 21% респондентів.

Утім нинішнє опитування засвідчило, що за останні три роки кількість постраждалих від торгівлі людьми в Україні становить близько 49 тис. осіб. Із врахуванням раніше проведених оцінок, кількість громадян України, що постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, може становити близько 260 тис. осіб.

Оціночна кількість населення України, що працювало за кордоном на момент опитування, становить 1 млн 51 тис. осіб. Найпривабливішими країнами для трудової міграції українців є Німеччина, де хотіли б працювати 43% опитаних, Польща (35%), Чехія (23%), Італія (19%) та Канада (10%). У Росії та США хотіли б працювати по 9% опитаних. У порівнянні з 2017 роком зросла привабливість Німеччини та Чехії і знизилася привабливість Росії. Із 2000 року Представництво МОМ в Україні допомогло понад 16 тис. постраждалих від торгівлі людьми повернутися до життя, вільного від експлуатації. Допомога МОМ, залежно від індивідуальних потреб постраждалих, включає юридичні консультації та представництво в суді, медичну та психологічну допомогу, забезпечення притулку, професійну підготовку й надання невеликих грантів для підтримки тих постраждалих від торгівлі людьми, які прагнуть започаткувати власний бізнес.

Продовжуючи тенденцію минулих років, у першій половині 2019 року серед постраждалих осіб, які отримали допомогу МОМ, переважали чоловіки (69%). Абсолютна більшість (94%) постраждалих від торгівлі людьми зазнали трудової експлуатації. Більше половини (65%) постраждалих, ідентифікованих МОМ у першій половині поточного року, зазнали експлуатації на території Російської Федерації.

Інтерв’ю з постраждалими від торгівлі людьми та фокус-групи з представниками державних органів і неурядових організацій, проведені для МОМ влітку 2019 року, засвідчили, що дуже часто люди звертаються за допомогою через один-три роки після експлуатації.

«Отримані нами дані підтверджують необхідність активізувати спільні зусилля державних органів, неурядових та міжнародних організацій, залучених до боротьби з торгівлею людьми, задля поліпшення ідентифікації постраждалих та ефективнішого поширення інформації про наявні можливості допомоги», — зазначив Голова Представництва МОМ в Україні Ан Нгуєн.

Дослідження з питань міграції та торгівлі людьми було проведене компанією Info Sapiens на замовлення Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні  за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія у червні — серпні 2019 року. Дослідження було проведено на базі національно репрезентативного опитування «Омнібус» методом особистих інтерв’ю вдома у респондентів. Обсяг вибірки в Україні становить 2 000 респондентів.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь