Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що хоче взяти участь у випробуваннях вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19, коли така можливість з’явиться. Про це він сказав у інтерв’ю виданню “Радіо Свобода“.

За даними Ляшка у світі зараз йде близько 70 розробок вакцини проти коронавірусної інфекції – але українських розробок серед них немає.

“Ми зверталися до Академії медичних наук, до Академії наук з питанням того, чи можна в Україні сподіватися на розробку вакцини. Наші академії відповіли, що нам треба спочатку інвестувати у розробку лабораторних потужностей”, – пояснив він.

Попри це – в Україні є люди, які готові брати участь у необхідних клінічних дослідженнях.

“Багато хто готовий. Наприклад, я також готовий брати участь у третій клінічній стадії дослідження вакцини, готовий вакцинуватися. Як тільки вона з’явиться і буде допущено (я серйозно це кажу), я зроблю це щеплення, піду у групу. Але клінічні дослідження не так проводяться, що 3-4 людини готові, пропили апарат, він їм допоміг. І ми кажемо, все, у нас успіх. Вибирається певна група, проводиться певне дослідження. Це цілий науковий процес”, – наголосив Ляшко.