fbpx

Люди, які п’ють багато алкоголю, можуть менше їсти, аби не погладшати.

Учені з Університету Південної Австралії провели перше дослідження дранколексії — так називається поведінка, покликана компенсувати негативні наслідки вживання алкоголю, передусім зайву вагу. З’ясувалося, що це доволі поширене явище серед молоді, йдеться в повідомленні на сайті університету.

Дослідники проаналізувати споживання алкоголю в 479 студенток віком від 18 до 24 років. З’ясувалося, що 82,7% з них за останні три місяці вдавалися до тієї чи іншої форми поведінки, яку можна назвати дранколексією.

Зокрема, понад 28% стали регулярно менше їсти й перейшли на алкоголь із низьким умістом цукру. Спостерігалися також випадки, коли дівчата вдавалися до надмірних фізичних навантажень. Слід зазначити, що при цьому менше алкоголю вони пити не стали.

Провідна дослідниця Університету Південної Австралії Алісія Пауел-Джоунс стверджує: дранколексія є небезпечним явищем.

«Надмірне споживання алкоголю в поєднанні з обмеженим і нерегулярним харчуванням є вкрай небезпечним і може значно підвищити ймовірність виникнення серйозних проблем із фізичним і психічним здоров’ям, зокрема зниження цукру в крові, цирозу печінки, нестачі поживних елементів, патології мозку чи серця, провали в пам’яті, втрати свідомості, депресії та розумової відсталості», — говорить вона.

Пауел-Джоунс додає, що дранколексію слід вивчати й надалі, аби зрозуміти, як можна допомогти тим, хто від неї страждає: «Шляхом взаємодії дослідники й клінічні практики можуть розробити відповідні способи клінічного втручання й підтримки вразливої молоді в межах сфери психічного здоров’я».

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь