fbpx

Майже 30% компаній планують продавати бізнес або активи – дослідження

Майже 30% компаній планують продавати бізнес або свої активи в найближчі півроку-рік, при цьому тільки кожна п’ята піде на це через кризу.

Про це сказано в дослідженні, яке провела юридична фірма Avellum за результатами опитування 56 компаній.

“Це показує, що більшість великих українських компаній відносно успішно витримали економічну кризу, пов’язану з COVID-19”, – коментує Avellum результати дослідження.

При цьому понад 60% компаній, які планують продаж, готові до зниження ціни.

“Однак в майбутньому продавці можуть підвищити ціни на об’єкти продажу, оскільки сьогодні кількість потенційних покупців істотно перевищує пропозицію”, – відзначають автори дослідження.

До придбання компаній або активів готові 50% опитаних представників великого бізнесу. Всі вони зазначили, що очікують дисконту в ціні, оскільки на продаж, як правило, виставляють слабкі бізнеси. При цьому більше 40% ймовірних покупців зацікавилися придбанням через коронакризу.

Як показали результати опитування, понад 60% потенційних покупців не змінили своїх планів придбати активи в Україні, тобто продовжують вірити в привабливість ринку в цій країні і бачать прибуток в розширенні своєї частки на ньому. Решта майже 40% відмовилися від покупки активів саме через коронакризу.

У найближчі півроку-рік можна очікувати активного дисконтування цін на активи, а пізніше їх вартість знову піде вгору.

Хоча на ринку трохи об’єктів на продаж, покупці очікують повноцінної перевірки об’єкта купівлі і гарантій від продавця про його стан, свідчать результати опитування.

“Ми вважаємо, що такі очікування зміняться найближчим часом зі збільшенням конкуренції за вигідні компанії, які продаються з дисконтом”, – вважають автори дослідження.

Опитування також показало, що понад 60% компаній не бачать необхідності в радниках, оскільки актив продається з дисконтом. Це суперечить очікуванням покупця щодо гарантій, які вимагають залучення юристів.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь