fbpx

Майже 50% опитаних українців вважають, що нинішня влада краща, ніж попередня

“Оцінка громадянами ситуації в країні та діяльності влади, рівень довіри до соціальних інститутів та політиків”. Таке дослідження провела соціологічна служба Центру Разумкова з 4 по 9 жовтня 2019 року.

54,5% опитаних вважають, що дії президента Зеленського в першу чергу спрямовані на захист загальнонаціональних інтересів, а 24,5% — що його дії насамперед спрямовані на захист власних інтересів та інтересів свого політичного оточення, інформує Центр Разумкова.


48% респондентів вважають, що нинішня влада краща, ніж попередня, 27% — що вона нічим суттєво не відрізняється від попередньої, а 8% — що вона гірша за попередню.


Оцінюючи рівень довіри до політиків, найчастіше довіра висловлюється Володимиру Зеленському (йому довіряють 70,5% опитаних), Дмитру Разумкову (54%), Олексію Гончаруку (36%) — серед тих політиків, прізвища яких були представлені в опитувальнику, лише вони мають позитивний баланс довіри-недовіри (тобто частка тих, хто їм довіряє, перевищує частку тих, хто не довіряє).


Недовіра найчастіше висловлюється Юрієві Луценку (йому не довіряють 88% опитаних), Андрію Парубію (83%), Петру Порошенку (80%), Нестору Шуфричу (78%), Вадиму Рабіновичу (76%), Віктору Медведчуку (76%), Юлії Тимошенко (74%), Арсену Авакову (72%), Володимиру Гройсману (70,5%), Юрієві Бойку (68%).


Загалом було опитано 2015 респондентів віком від 18-ти років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь