fbpx

Минулого року на зношених електромережах сталося 156 тис. аварій – дослідження

95% мереж в Україні, які опинилися в незадовільному стані, обслуговують побутових клієнтів, ідеться в дослідженні Центру економічного відновлення.


Протягом 2019 року в Україні на зношених електромережах сталося 156 тис. переривань подавання електроенергії, 95% таких мереж обслуговують побутових споживачів. Про це йдеться в опублікованому 7 липня дослідженні Центру економічного відновлення (ЦЕВ) “Криза на ринку електроенергії. Вплив енергетичної інфраструктури на економічний розвиток країн”, яке проаналізувало агентство “Українські новини”.

В Україні – найтриваліші серед країн Європи перерви в електропостачанні, зазначають автори дослідження:

Україна – 683 хв 2019 року,
Румунія – 290 хв,
Польща – 180 хв,
Австрія – 24 хв.
Також минулого року втрати в мережах під час розподілу електроенергії перевищили 10%, це щонайменше вдвічі більше, ніж у провідних країнах Євросоюзу, ідеться у звіті.

“Кріпильну арматуру руйнує корозія. Кабелі провисають і рвуться через вітер, дощ та обмороження. Трансформатори горять через перенавантаження. Їх розкривають і ламають злодії, які крадуть мідь”, – цитує агентство експертів.

Згідно з цілями Енергетичної стратегії до 2035 року, стратегії рівень SAIDI – тривалості перерв в електропостачанні – має поступово знижуватися, але він тільки зростає і відхилення від цільових значень становить уже більш ніж 30%.

Щоб змінити ситуацію, в Україні необхідно інвестувати не менше ніж $1500 на кілометр мережі, а наразі цей показник у шість разів менший.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, запропонувала варіант тарифного регулювання, який не дасть змоги генерувати необхідні кошти, пишуть “Українські новини” з посиланням на аналітиків Центру.

“Використання RAB-моделі із застосуванням єдиної норми доходності (WACC) на весь обсяг РБА (з урахуванням стримуючого коефіцієнта протягом перших трьох років) дозволить згенерувати необхідні капінвестиції в повному обсязі”, – зазначають експерти.

Стимулювальне регулювання – це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів. Цей метод спрямовано на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури мереж, що передають енергоносій, і стимулювання ефективності витрат розподільних та постачальних компаній.

За інформацією Delo.ua, Нацкомісія з енергетики із 2012 року розглядає можливість переходу на стимулювальне тарифоутворення, але його досі не введено.

Директор Центру енергії, природних ресурсів та геополітики Аріель Коен заявив у коментарі, що Україні категорично необхідно вже сьогодні вводити тарифоутворення, яке дасть змогу модернізувати енергомережі відповідно до стандартів XXI століття – мережі Smart Grid, писало Delo.ua.

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь